REUTERS
TRILER U RUSIJI

PERIŠIĆ ZABIO U PRVOJ UTAKMICI BAYERNA NAKON ODLASKA KOVAČA Juventus majstorijom sjajnog Brazilca do velikog slavlja u Moskvi u zadnjim sekundama!

Bayern je slavio 2-0 kod kuće protiv Olympiacosa, a Juve je slavio u Moskvi 2-1 protiv Lokomotiva. Ivan Perišić trebao je samo 33 sekunde za gol!
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 06. studeni 2019. 21:46

Nogometaši Bayerna pobijedili su u 4. kolu skupine B Lige prvaka u Muenchenu pirejski Olimpiacos s 2-0 (0-0) i dva kola prije kraja osigurali osminu finala, a pogodak za Bavarce polučio je i hrvatski reprezentativac Ivan Perišić.

Samo tri dana nakon otkaza treneru Niki Kovaču, Bavarce je u ovoj utakmici vodio privremeni trener Hans Dieter Flick. Bayern se jako mučio s tvrdom obranom grčkog prvaka sve do 69. minute kada je ubačaj Comana s desne strane Robert Lewandowski znalački skrenuo u mrežu. Na 2-0 u 89. minuti povećao je Ivan Perišić, koji je samo minutu ranije ušao u igru. Nakon precizne akcije Bayerna lopta je došla do Perišića, koji je s pet metara zakucava u mrežu pirejske momčadi.

Soccer Football - Champions League - Group D - Lokomotiv Moscow v Juventus - RZD Arena, Moscow, Russia - November 6, 2019  Juventus' Aaron Ramsey celebrates scoring their first goal with Cristiano Ronaldo and team mates  REUTERS/Evgenia Novozhenina
REUTERS

U skupini D u Moskvi je Juventus golom Douglasa Coste u 93. minuti slavio protiv Lokomotiva s 2-1 (1-1) i također osigurao plasman u osminu finala.

Juventus je poveo već u 4. minuti kada je Ronaldo šutirao iz slobodnog udarca iz velike daljine, vratar domaćih Guilherme propustio je loptu kroz noge, a pogodak je na gol-liniji potvrdio Aaron Ramsey. U 12. minuti stiglo je izjednačenje kada je Aleksej Mirančuk prvo udarcem glavom pogodio lijevu vratnicu, a potom je ruski napadač odbijenu loptu proslijedio u praznu mrežu. U trećoj minuti sudačke nadoknade torinski sastav je ipak došao do pobjede zahvaljujući sjajnom prodoru i golu Brazilca Douglasa Coste.

Iako nije zabio, Cristiano Ronaldu je ovo bila 174. europska klupska utakmica po čemu se po broju nastupa izjednačio s Paolom Maldinijem, a Portugalac sada lovi rekord, koji drži vratar Real Madrida Iker Casillas, koji je odigrao 188 utakmica u Europi nastupajući za Real i Porto. Vedran Ćorluka je odigrao cijelu utakmicu za Lokomotiv.

Na ljestvici vodi Juventus s 10 bodova, Atletico ima 7, Lokomotiv 3, a Bayer je bez bodova.

REZULTATI

Bayern - Olympiakos 2-0 (Lewandowski '70, Perišić '89)

Lokomotiv Moskva - Juventus 1-2 (Mirančuk '11/Ramsey '5, Costa '90+3)

----

90+3 - Jadan Lokomotiv, opet su ostali bez bodova protiv Juvea u solidnoj utakmici! Douglas Costa zabio je za tri boda!

89 - IVAN PERIŠIĆ!!!!!!!!! Bayern vodi 2-0! Možda nema Nike Kovača na klupi, ali i njegova zamjena itekako zna kakve su kvalitete hrvatskog krila! Bravo za Ivana! Ušao je u 88. minuti i odmah zabio! Bravo!

Harry Kane zabio je 18 golova u 22 utakmice u Ligi prvaka. Čini se da bi utakmica u Beogradu mogla biti prilika za Engleza da probije Top 20. Nogometaš kojem je trebalo najmanje prilika da uđe u odabrano društvo je Alessandro Del Piero

Soccer Football - Euro 2020 Qualifier - Group A - England v Bulgaria - Wembley Stadium, London, Britain - September 7, 2019  England's Harry Kane celebrates scoring their second goal        REUTERS/David Klein     TPX IMAGES OF THE DAY
REUTERS/David Klein

80 - Čini se da je "uspavanka" u Moskvi nakon atraktivnih prvih 12 minuta susreta! Kiša i težak teren upropaštavaju ljepoticu, a čini se da Juve ne bi bio nezadovoljan da napusti Rusiju s bodom...

70 - GOOOOL U MUNCHENU! Najpouzdaniji igrač za Bayern ove sezone svakako je Robert Lewandowski!

56 - Fantastična prilika i za Ronalda, sjajno je pucao s ruba 16 metara, ali odlično je reagirao vratar domaće momčadi!

REUTERS

55 - Bayern je zaprijetio na startu drugog poluvremena, Serge Gnabry pucao je nakon sjajnog dodavanja u šesnaestercu, ali ništa i ovoga puta, samo korner

Polako nam dolaze i ostali sastavi, Manchester City počet će bez Aguera koji je na klupi...

45 - Pavard je pokušao u 45. minuti, ali ništa, ostala je "nula" u Allianz Areni! Poluvrijeme!

44 - Jedan zanimljiv podatak! Za Juventus je ovo 300. gol u Ligi prvaka. Trenutačno su peti na ljestvici (1. Real - 554, 2. Barcelona - 506, 3. Bayern - 470, 4. Manchester United - 373)

Soccer Football - Champions League - Group D - Lokomotiv Moscow v Juventus - RZD Arena, Moscow, Russia - November 6, 2019  Lokomotiv Moscow's Aleksei Miranchuk celebrates scoring their first goal with team mates  REUTERS/Maxim Shemetov
REUTERS

35 - Müller je iz šesnaesterca gađao u okvir gola, dovoljno za statistiku...

34 - Higuain se umalo upisao u Moskvi. Sjajno je gađao desnu stranu gola, ali Guilherme se sjajno ispružio i spasio dobru priliku gostiju

25 - Još jedan pokazatelj koliko je Ronaldo, pa i statistički - moćan! Ovo mu je 174. nastup u UEFA-inim utakmicama. Na taj se način izjednačio s Paolom Maldinijem. Ispred je samo Iker Casillas (188)

16 - Lazar Ranđelović bio je u lijepoj prilici za grčku momčad u Münchenu! Sjajno je pucao, ali lopta je otišla lijevo od gola.

11 - EVO PORAVNANJA! Aleksej Mirančuk sjajno je reagirao nakon što se lopta odbila od vratnice njemu pred noge na nekih tri metra od gola. Obrana Juventusa totalno je podbacila!

Soccer Football - Champions League - Group D - Lokomotiv Moscow v Juventus - RZD Arena, Moscow, Russia - November 6, 2019  Lokomotiv Moscow's Aleksei Miranchuk celebrates scoring their first goal  REUTERS/Maxim Shemetov
REUTERS

5 - GOOOOL! Juventus je već poveo! Aaron Ramsey zabio je na veliko razočaranje krcatog stadiona! Sjajno je Ronaldo gađao s 20-ak metara, ali slavu je pokupio Aaron! Čini se bi lopta ionako ušla u gol, ali Ramsey je zabio na samooj crti! Bolje je za Ronalda da ne gleda reprizu ovog gola!

18:30 "Mislim da će Lokomotiv odigrati dosta drugačije nego u Torinu. Pokušat će napasti pred svojim navijačima, a to bi moglo biti lakše za nas. U svakom slučaju poštujemo protivnika koji se dokazao u prvoj utakmici", rekao je Pavel Nedved za Sky Italia na travnjaku

17:55 Stigli su i sastavi za obje prve večerašnje utakmice...

17:30 Čini se da je Thomas Müller pravi izbor za "kladioničare", jer je taj nogometaš do sad zabijao sva tri puta u duelima protiv Olympiacosa

Screenshot

17:15 Ruske željeznice nagradile su Lokomotiv s jednom pravom lokomotivom, a što je i ponos navijača ovog ruskog kluba. Fanovi su uvjereni da njihova momčad može i mora do bodova protiv Juventusa.

27. travanj 2024 03:55