REUTERS/Marko Djurica
MNOGO GOLOVA OVE SRIJEDE

POGLEDAJTE SVE REZULTATE UZBUDLJIVE VEČERI PLAYOFFA LIGE PRVAKA Crvena Zvezda odigrala ludu utakmicu nakon nereda u Bernu, Grci su već sve riješili

Piše: HinaObjavljeno: 22. kolovoz 2019. 01:12

Grčki Olympiacos je s uvjerljivih 4-0 svladao ruski Krasnodar i gotovo osigurao plasman u Ligu prvaka, dok je beogradska Crvena zvezda odigrala 2-2 na gostovanju u Bernu kod Young Boysa.

Švicarski prvak je poveo u 7. minuti, kad se Assale ubacio iza leđa obrane Crvene zvezde i svladao Milana Borjana. Beograđani su izjednačili 11 minuta poslije, kad je udarac iz kuta izveo njihov kapetan Marko Marin, a australski reprezentativac Miloš Degenek glavom zahvatio loptu koja je u visokom luku preletjela domaćeg vratara i sve igrače te završila pod gredom gola švicarskog prvaka.

Već u prvoj minuti nastavka Crvena zvezda je iz kontranapada došla do vodstva. Nakon ubačaja s desne strane na loptu je uklizao neometani Argentinac Mateo Ezequiel Garcia i ugurao ju u mrežu.

Young Boys je izbjegao poraz pred svojim navijačima zahvaljujući iskusnom Francuzu Guillaumeu Hoarauu, koji je u 76. minuti iz kaznenog udarca postigao pogodak za konačnih 2-2 pa će Švicarcima za prolaz trebati barem jedan pogodak u uzvratu u Beogradu.

Olympiacos je na svom stadionu Georgios Karaiskakis napravio najveći dio posla protiv ruskog doprvaka Krasnodara koji je imao aktivan rezultat do posljednjih 12 minuta. Grci su poveli u 30. minuti pogotkom Guerrera s ruba kaznenog prostora i do 78. minute držao tu prednost. U sljedećih sedam minuta dvaput je mrežu zatresao srbijanski napadač Lazar Ranđelović i donio Grcima vodstvo od 3-0, a pogodak za konačnih 4-0 i miran put u Rusiju postigao je Portugalac Podence.

Uzvrati su na rasporedu u utorak, 27. kolovoza.

LP - doigravanje: rezultati i raspored

UEFA Liga prvaka, doigravanje - prve utakmice

DINAMO (HRV) - Rosenborg (Nor) 2-0 (Petković 8-11m, Oršić 28)

Olympiacos (Grč) - Krasnodar (Rus) 4-0 (Guerrero 30, Ranđelović 78, 85, Podence 89)

Young Boys (Švi) - C. zvezda (Srb) 2-2 (Assale 7, Hoarau 76-11m / Degenek 18, Garcia 46)