Bayern players celebrate their opening goal during the UEFA Champion's League round of 16 first leg football match between Chelsea and Bayern Munich at Stamford Bridge in London on February 25, 2020. (Photo by Glyn KIRK / AFP)
Glyn KIRK / AFP / GLYN KIRK AFP

Bayern

POSLASTICA OSMINE FINALA

TOTALNI POTOP CHELSEAJA! BAYERN RAZMONTIRAO BLUESE U DRUGOM DIJELU Gnabry zabio dva komada u tri minute, na listu strijelaca se upisao i Lewandowski

• Goran Čičin-Mašansker

• 25.02.2020. u 12:57

• Bayern je ostvario ogromnu prednost u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka na gostovanju u Londonu. Potopili su Bavarci Chelsea s 3:0 na Stamford Bridgeu i tako širom otvorili vrata četvrtfinala. Iako je u nogometu sve moguće, teško je vjerovati da Bluesi mogu do preokreta u Münchenu.

CHELSEA - BAYERN 0:3 (Gnabry 51', 54', Lewandowski 75')

CHELSEA (3-4-2-1): Caballero - Azpilicueta (od 73. Pedro), Christensen, Rüdiger - James, Jorginho, Kovačić, Alonso - Mount, Barkley (od 61. Willian) - Giroud (od 61. Abraham).

BAYERN (4-2-3-1): Neuer - Pavard, Boateng, Alaba, Davies - Kimmich, Alcantara (od 90. Goretzka) - Gnabry (od 85. Tolisso), Müller, Coman (od 66. Coutinho) - Lewandowski.

Njemački prvak demonstrirao je snagu i moć, bio je uvjerljivo bolji suparnik tijekom cijelog susreta. Bluesi su momčad u izgradnji s kojom je Frank Lampard napravio dosta dobrih stvari ove sezone, ali defenzivne slabosti su konstanta koja traje. A na ovoj razini svaka se pogreška skupo plaća...

Bavarci su u grupnoj fazi već jednom prošetali britanskom prijestolnicom, kad su pod vodstvom Nike Kovača sredili Tottenham s čak 7:2, a njegov nasljednik Hansi Flick najavio je visoke domete novim londonskim trijumfom.

Briljirali su napadači Robert Lewandowski i Serge Gnabry. Poljak je zabio treći gol na asistenciju Daviesa, te namjestio prva dva koja je početkom nastavka unutar tri minute nakon lijepih akcija fino realizirao Gnabry.

Lampard je u dvoboj krenuo s istom postavom koja je započela ogled s Tottenhamom u Premier ligi, kojeg su Bluesi dobili 2:1. Mateo Kovačić imao je punu minutažu, no on i suigrači bili su nemoćni protiv bavarskog stroja. Dominirali su gosti i u prvom poluvremenu, više su i opasnije prijetili, a najbliže pogotku bili uoči odmora kad je Müller pogodio gredu.

U nastavku je bolju igru Bayern pretvorio u uvjerljivu pobjedu, a zanimljivo je da je Gnabry svih šest ovosezonskih golova u Ligi prvaka zabio u Londonu. Lewandowski je pak preuzeo vodstvo na ljestvici strijelaca s 11 pogodaka, jedan više od Haalanda iz Borussije Dortmund. U završnici su domaći ostali bez Alonsa koji je pocrvenio zbog udaranja Lewandowskog.

CHELSEA: Caballero - Alonso, Rüdiger, Christensen, Azpilicueta - James, Jorginho, Kovačić, Barkley - Mount, Giroud

BAYERN: Neuer - Kimmich, Pavard, Boateng, Alaba - Davies, Alcántara, Gnabry, Coman - Müller, Lewandowski

---------------------------------------------------------

KRAJ UTAKMICE

84. minuta - Alonso je zbog udaranja Lewandowskog zaradio crveni karton

75. minuta - Davies je nanizao nekoliko igrača Chelsea po lijevoj strani i zatim idealno uposlio Lewandowskog koji s dva metra šalje loptu u praznu mrežu

71. minuta - Willian je poslao oštru loptu s desne strane na pet metara, ali na drugoj strani nije bilo nikoga da je pospremi u mrežu

67. minuta - Pokušao je atrakticno škaricama zapucati Coutinho, ali iz teškog kuta slabo je zahvatio loptu

54. minuta - Nije se Chelsea uspio oporaviti od šoka i već su se našli u zaostatku od dva pogotka. Ponovno ista kombinacija bila je kobna za Bluese. Lewandoski je uposlio Gnabryja koji s desetak metara iskosa zabija za 2:0 Bayerna

52. minuta - Gnabry je odlično odigrao za Lewandowskog koji potom daje povratnu loptu za Nijemca na jedenaest metara od vratiju, a ovaj smirenim i prizemn im udarcem dovodi Bayern u vodstvo

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

42. minuta - Odlično se Alonso oslobodio svog čuvara, zapucao s desetak metara, ali Neuer brani

35. minuta - Nakon fantastičnog ubačaja s lijeve strane Müller je pucao glavom iz blizine i zatresao gredu! Bila je ovo najbolja prilika na utakmici

27. minuta - Müller je odlično proigrao Lewandowskog koji je vršcima kopačke pokušao prebaciti Caballera, ali Argentinac brani

20. minuta - Jedna i druga momčad nemaju previše prilika. Bitka se vodi uglavnom na sredini terena

15. minuta - Lewandowski je dobio odličnu loptu u prostor, pucao iskosa iz vrlo teške situacija, ali Caballero brani

11. minuta - Coman se sjurio prema vratima Bluesa, zapucao s ruba šesanesterca, ali lopta je otišla malo pored desne vratnice. Imao je mladi Francuz i puno bolju opciju uposliti Lewandowskog na drugoj strani, ali odlučio je sam završiti akciju

9. minuta - Mount je prošao po desnoj strani i u konačnici uputio udarac iskosa s desetak metara, ali njegov udarac bio je izrazito slab

1. minuta - Müller je odmah zapucao s ruba kaznenog prostora, ali lopta je otišla ravno u ruke Caballera

1. minuta - Utakmica je počela