Reuters, sn ilustracija
ŽESTOKA BITKA NA OTOKU

Nogometaši PSG-a su u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka stigli do pobjede protiv Manchester Uniteda (2:0) u gostima golovima Kimpembe i Mbappea i moralo bi se dogoditi čudo epskih razmjera da Parižani ne vide četvrtfinale nakon pobjede na Old Traffordu.
Piše: Vedran FilipovićObjavljeno: 12. veljača 2019. 15:42

MANCHESTER UNITED - PSG 0:2 (Kimepbe 53', Mbappe 60')

MANCHESTER UNITED (4-3-3) De Gea - Young, Bailly, Lindelöf, Shaw - Herrera, Matić, Pogba - Lingard (od 45. Sanchez), Rashford (od 84. Lukaku), Martial (od 46. Mata). TRENER: Ole Gunnar Solskjaer.

PSG (4-2-3-1) Buffon - Kehrer, Thiago Silva, Kimpembe, Bernat - Verratti (od 75. Paredes), Marquinhos - Dani Alves, Draxler, Di Maria (od 81. Dagba) - Mbappe. TRENER: Thomas Tuchel.

Bez Cavanija i Neymara, Tuchel je morao u pomoć pozvati taktiku, iako će mnogi reći da ista ne treba treneru koji s klupe umjesto ofenzivnog dvojca u vratru Juliana Draxlera.

Međutim, od prve minute vidljivo je bilo da igrači Manchester Uniteda i PSG-a nemaju namjeru preuzeti veću dozu rizika dok ispunjavaju obvezne zadatke. Tako je Young 'tukao' Di Mariju kao da su zakleti neprijatelji, a ne bivši suigrači dok je Marquinhos visio na leđima Pogbi kao oklop kornjači.

U bitki između dva 16-erca sudac Orsato podijelio je pet žutih kartona (Pogba i Young za domaće, Kimpembe, Draxler, Bernat za goste), a komotno je mogao i šesti, no taj bi bio drugi za Ashleyja Younga, pa je Talijan progutao zviždaljku, kao i u 47. minuti kod povlačenja Rashforda od strane Kimpembea.

U nogometu bez nogometa Di Maria je potegao u šestoj minuti, no samo za paradu De Gee, a Gigi Buffon s 41 godinom u rukavicama još uvijek ima dobre reflekse što su provjerili Rashford (9) i Pogba (16). Mbappe je u 28-oj minuti imao dobru priliku, međutim pucao je u padu pokraj mreže, no upitno je bi li pogodak bio valjan jer je usporena snimka pokazala u najmanju ruku graničnu situaciju. Nakon što je Dani Alves (na desnom krilu) prebacio prečku iz slobodnog udarca, igru je morao napustiti Lingard umjesto kojeg je ušao Alexis Sanchez, a u svlačionici je na odmoru ostao i Martial (Mata). Žrtve su bile neminovne nakon izuzetno fizičkih 45 minuta!

U nastavku su gosti ubacili u višu brzinu te gurnuli jednu i pol nogu u vrata četvrtfinala. Naime, Angel di Maria je upogonjen zvižducima nekadašnjih navijača u razmaku od sedam minuta podijelio dvije asistencije za dva hladna tuša u Manchesteru.

I dok se kod drugog pogotka malo što može zamjeriti domaćinima jer Mbappea u punom šprintu ne može braniti nitko ako dobije upotrebljivu loptu, postavlja se pitanje što je radio Nemanja Matić na korneru u 53. minuti. Trebao je čuvati Kimpembea, međutim francuski stoper mu se izvukao na drugu stativu, probio De Geu nakon čega su se Crveni vragovi – raspali, pa ubrzo popili još jedan. Za, budimo realni, kraj engleskih nadanja o idućoj fazi... Parižani će gotovo sigurno u četvrtfinalu dočekati Cavanija, možda i Neymara, a Solksjaerova čarolija nije uspjela u Europi, još je i Pogba izgubljen za uzvrat zbog crvenog kartona.

MANCHESTER UNITED: De Gea; Shaw, Lindelof, Bailly, Young; Herrera, Matić, Sanchez, Pogba, Lingard; Rashford

PSG: Buffon; Bernat, Kimepbe, Silva; Kehrer; Di Maria, Verratti, Marquinhos, Alves; Draxler; Mbappe

KRAJ UTAKMICE!

89. minuta - United je u samoj završnici ostao s igračem manje. Paul Pogba je nakon težek starta na Daniju Alvesu zaradio drugi žuti odnosno isključujući crveni karton

82. minuta - Pucao je Herrera s ruba kaznenog prostora, ali slab udarac otišao je daleko od vratiju Buffona

76. minuta - Pokušava United stići do pogotka koji bi mu dao nadu u uzvratu, ali nema pravih prilika pred vratima PSG-a. S druge strane gosti prijete iz opasnih kontra napada

63. minuta - Umalo i treći pogodak u mreži Uniteda! Mbappe se sjurio prema vratima 'crvenih vragova', ušao u šesnaesterac, ali De Gea sjajnom reakcijom zaustavlja pokušaj Francuza

GOOOL 60. minuta - Nisu se igrači Uniteda stigli niti oporaviti od prvog pogotka, a već je uslijedio i drugi! Di Marija je prošao po lijevoj strani, dao idealnu loptu za Mbappea na pet metara koji u maniri rasnog strijelca šalje loptu u mrežu

GOOOL 53. minuta - Šok za navijače Manchester Uniteda! Di Marija je ubacio iz kornera, a na drugoj strani Kimepbe s dva metra zabija u praznu mrežu!

53. minuta - Dani Alves uputio je dobar centaršut s desne strane, najviši u skoku bio je Mbappe, ali njegov udarac brani De Gea

49. minuta - Rashford je uputio oštar centaršut u kazneni prostor Parižana, ali nije bilo nikoga na drugoj strani

45. minuta - PSG je prvi put od 2015. godine i utakmice četvrtfinala 2015. protiv Barcelone propustio uputiti barem jedan udarac u okvir gola u prvom poluvremenu

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45. minuta - Dani Alves pokušao je iz slobodnog udarca s dvadesetak metara, ali lopta je otišla iznad grede

40. minuta - Young je u jednom duelu svom snagom odgurnuo Argentinca Di Mariju koji je odletio u ogradu i ostao ležati. Young već ima žuti karton i morao bi pripaziti s reakcijama

32. minuta - Bernat je svom silinom naletio na Younga i ekspresno zaradio žuti karton

28. minuta - Mbappe je dobio loptu u prostor, zapucao iz teške situacije, ali lopta je otišla pored gola. Sumnjiva situacije jer Francuz se možda nalazio u nedozvoljenoj poziciji

24. minuta - Lingard je povukao jednu brzu kontru Uniteda, dao na lijevu stranu za Martiala koji nije uspio prihvatiti loptu. Bila je ovo dobra prilika za 'crvene vragove', ali nedostajalo je koncentracije

14. minuta - Odlično je prošao Paul Pogba po desnoj strani, ušao u kazneni prostor i potom pokušao dati povratnu loptu za Lingarda, ali Buffon je prvi bio na lopti

6. minuta - Prva prilika na utakmici pripala je PSG-u. Di Marija je primio loptu na rubu kaznenog prostora, pucao iz mjesta, ali lopta je otišla pored lijeve vratnice De Geina gola

3. minuta - U uvodnim minutama Manchester ima puno više od igre, dok je momčad PSG-a uglavnom koncentirana na obranu

1. minuta - Utakmica je počela!

--------------------------------------------------------------------------------

20.35: Niti jedna francuska momčad nije u posljednjih 14 utakmica uspjela slaviti na gostovanju kod Manchester Uniteda

20.05: Iako se do posljednjeg trenutak nije znalo hoće li u napadu Parižana zaigrati Tuchelov prvi napadač, sada je sve jasno. Edinson Cavani nije spreman za okršaj protiv Manchester Uniteda. U vrhu napada PSG-a će tako sam zaigrati Kylian Mbappe.

Soccer Football - Champions League - Group Stage - Group C - Crvena Zvezda v Paris St Germain - Rajko Mitic Stadium, Belgrade, Serbia - December 11, 2018  Paris St Germain's Edinson Cavani celebrates scoring their first goal with Kylian Mbappe   REUTERS/Marko Djurica
REUTERS/Marko Djurica

20.00: Utakmica koju čeka cijeli nogometni svijet dobila je vatreni uvod, ako je suditi po snimkama koje su se tijekom večeri proširile društvenim mrežama. U Manchester su stigli PSG-ovi ultrasi i napravili šou u centru grada. Za sada, nasreću, nema vijesti o neredima, unatoč bakljadama i popriličnoj količini alkohola, a policija stvari drži po kontrolom. Pogledajte kako je to izgledalo.

18. travanj 2024 11:38