Reuters / Russell Cheyne / REUTERS
NOGOMETNA AVANGARDA

U Rostovu na Donu večeras se slavi najveća pobjeda tamošnjeg prvoligaša u 86-godišnjoj klupskoj povijesti. Kako i ne bi, debitant u Ligi prvaka prvu povijesnu pobjedu ostvario je protiv Bayerna (3:2) i došao u lijepu priliku da europsko proljeće dočeka u Europa ligi. U ostalim utakmicama, najljepši pogodak večeri pao je na utakmici Celtica i Barcelone koja je slavila 2:0, Atletico Madrid osigurao je drugi krug, a Arsenal i PSG su podijelili bodove na Emiratesu.
Piše: Mateo SučićObjavljeno: 23. studeni 2016. 12:21

Krivi korak Bayerna na najbolji je način iskoristio Atletico koji je sigurnom pobjedom protiv PSV-a ostao jedina momčad sa stopostotnim učinkom u ovosezonskom izdanju Lige prvaka.

Gameiro i Griezmann riješili su pitanje pobjednika za momčad Diega Simeonea u kojoj je mjesto na desnom boku zauzeo Šime Vrsaljko.

Plasman u drugi krug i prvo mjesto skupine C osigurala je Barcelona koja je s 2:0 slavila na Celtic Parku. Dvostruki strijelac bio je Lionel Messi, a posebno je lijepa bila akcija za prvi gol u kojoj je Neymar milimetarski precizno prebacio obranu, i loptu savršeno servirao pred Argentinca. Remijem (1:1) na gostovanju kod Borussije M. drugo mjesto osigurao je Manchester City.

U derbiju večeri činilo se da će Arsenal preokretom protiv PSG-a osigurati prvo mjesto u skupini A, ali PSG je uspio izjednačiti pa propustio uzeti puni plijen s Emiratesa. Parižani su poveli pogotkom Edinsona Cavanija, ali preokret Topnika inicirao je Olivier Giroud iz dvojbenog jedanaesterca a zaključio Marco Verratti autogolom u 60. minuti. Ipak, nije bilo dovoljno, Lucas Moura je u završnici pogodio za 2:2, a prvo mjesto za PSG zapucao je Edinson Cavani koji je u 79. i 81. minuti zapucao dvije velike prilike koje su Parižanima mogle donijeti prvo mjesto u skupini.

Najviše nepoznanica uoči posljednjeg kola ostalo je u skupini D gdje je Bešiktaš u drugom poluvremenu nadoknadio tri pogotka zaostatka protiv Benfice (3:3), a Napoli domaćim remijem protiv kijevskog Dinama (Domagoj Vida je odigrao svih 90 minuta) propustio potvrditi drugi krug. Tako će u posljednjih 90 minuta Napoli, Benfica i Bešiktaš loviti dva mjesta koja nose proljeće u Ligi prvaka.