Julian Finney/Getty Images for WTA
IZBACILI ALBANCE

Piše: HinaObjavljeno: 18. srpanj 2019. 00:33

Filip Ozobić zabio je prvi gol u karijeri glavom. S tim pogotkom odveo je azerbajdžanski Karabakh u 2. pretkolo Lige prvaka.

U uzvratnom susretu 1. pretkola svladali su albanski Partizani 2:0. Ozobić je zabio prvi gol na utakmici u 51. minuti, pogodio je u rašlje, a drugi je u finišu, već u četvrtoj minuti sudačke nadoknade djelo iskusnog Španjolca Danija Quintane. Prvi susret završio je 0:0. Ozobić je igrao do 73. minute kad je umjesto njega ušao Slavčev.

Karabakh tu ne staje s ambicijama, njihov je plan da se probiju u skupinu, ako ne Lige prvaka, onda Europske lige. U 2. pretkolu protivnik ima je irski Dundalk. Oni su kao gosti prošli Rigu izvođenjem jedanaesteraca, budući da je nakon 120 minuta bilo 0:0. U 111. minuti crveni karton u ekipi Rige dobio je Herdi Prenga.

Za Rigu igra hrvatski veznjak Tomislav Šarić koji je zabio s bijele točke, ali imali su čak tri neiskorištena jedanaesterca.

Najdramatičniji rasplet bio je onaj u dvoboju Sutjeske i Slovana u Nikšiću. Momčad iz Bratislave povela je sa 1-0 već u 4. minuti golom Slovenca Andraža Šporara u 49. minuti. Taj pogodak vodio je Slovake u 2. kolo, jer je u prvoj utakmici bilo 1-1. Sve do treće minute sučevog dodatka Sutjeska je tražila pogodak za produžetak, a tada ga je postigao Aleksandar Šofranac.

Odluka o pobjedniku pala je u raspucavanju s bijele točke u kojem su Nikšićani imali dva neiskorištena pokušaja, a Slovaci čak tri. Junakom se pokazao domaći vratar Vladan Giljen koji je u petoj seriji obranio udaraca Šporara i odveo Sutjesku u 2. kolo na noge ciparskom APOEL-u.

Udarci s bijele točke odlučivali su i u dvoboju latvijskog prvaka Rige i irskog Dundalka. U obje utakmice nije bilo pogodaka, a odluka o prolazu pala je u sedmoj seriji raspucavanja. U prvih pet serija obje su momčadi imale dva promašaja. U sedmoj seriji promašio je za domaćine Petersons, a Hoare pogotkom odveo Irce u 2. kolo, gdje će im suparnik biti Qarabag.

Do 82. minute je prolaz držao u rukama i poljski Piast vodstvom 1-0. No, bjeloruski prvak BATE je golovima Moukama (82) i Volkova (87) izborio mjesto u sljedećem kvalifikacijskom krugu u kojem će se boriti protiv norveškog Rosenborga, najuvjerljivijeg pobjednika 1. kola. Norvežani su sa 4-0 slavili u uzvratu te s ukupnih 6-0 prošli Linfield, prvaka Sjeverne Irske.

Ferencvaros je svladao bugarski Ludogorec i na gostovanju. Nakon 2-1 u Budimpešti bilo je 3-2 u Razgradu, a Bugari su imali i promašen kazneni udarac za 2-2 u prvom poluvremenu. Mađari u 2. kolu za suparnika imaju maltešku Vallettu i odlične izglede za plasman u treći krug.

Slovenski prvak Maribor je svladao islandski Valur s 2-0 u uzvratu u Ljudskom vrtu te s ukupnih 5-0 prošao dalje. Sljedeći suparnik Slovencima je švedski AIK.

Liga prvaka, kvalifikacije - 1. kolo

Riga (Lat) - Dundalk (Irs) 0-1 (0-1) - raspucavanje 11-m

AIK (Šve) - Ararat (Arm) 3-1 (4-3) (Goitom 47, 52, Larsson 62 / Kobialko 77)

Qarabag (Aze) - Partizani (Alb) 2-0 (2-0) (Ozobić 51, Quintana 90+4)

Rosenborg (Nor) - Linfield (Sj. Irs) 4-0 (6-0) (Konradsen 20, 51, Akintola 69, Helland 85)

Ludogorec (Bug) - Ferencvaros (Mađ) 2-3 (3-5) (Terziev 24, Heister 69-ag / Haratin 17, Skvarka 21, Nguen 48)

CFR Cluj (Rum) - Astana (Kaz) 3-1 (3-2) (Omrani 10, 73, Postnikov 26 / Murtazajev 4)

Piast (Polj) - BATE Borisov (Bje) 1-2 (2-3) (Czerwinski 21 / Moukam 82, Volkov 87)

Maribor (Slo) - Valur (Isl) 2-0 (5-0) (Kronaveter 11, Tavares 32)

Sutjeska (CG) - Slovan (Slk) 2-1 (2-2) (Šofranac 90+3 / Šporar 49) - raspucavanje 11-m

Celtic (Ško) - Sarajevo (BIH) 2-1 (5-2) (Christie 26, McGregor 75 / Tatar 62)