Ronald Gorsic / CROPIX
IGRAČ UTAKMICE

Piše: Davorin OlivariObjavljeno: 29. kolovoz 2018. 11:12

Napadač Young Boysa Guillaume Hoarau zabio je već pogodak Dinamu u Ligi prvaka. Bilo je to u jesen 2012. kad je, igrajući za Paris Saint Germain, zatresao mrežu u 80. minuti za konačnih 4:0 na Parku prinčeva.

U toj je utakmici za maksimirsku momčad nastupio i sadašnji kapetan Arijan Ademi. Dinamu je u Ligi prvaka zabio i Miralem Sulejmani. U utakmici u skupini u jesen 2011. zatresao je mrežu u 25. minuti za Ajaxovo vodstvo u Amsterdamu od 2:0. Domaći su na kraju pobijedili s 4:0.

Sulejmani je dvaput gostovao u Maksimiru, oba puta s Ajaxom i oba je puta pobijedio s 2:0. Prvi je put zaigrao 5. studenoga 2009. u Europskoj ligi, a potom i 18. listopada 2011. u Ligi prvaka. U oba je natjecanja nastupio protiv Dinama i u Amsterdamu: bilo je 2:1 u Europskoj ligi 2009. i 4:0 u spomenutom dvoboju u Ligi prvaka 2011.

Sulejmani i Ademi bili su na suprotnim stranama u dvoboju reprezentacija Hrvatske i Srbije odigranom 6. rujna 2013. u Beogradu u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo. Bilo je 1:1, Sulejmani je ušao u 57. minuti, dok je Ademi utakmicu prosjedio na klupi. Sulejmani je još dvaput nastupio protiv Hrvatske, ali u dresu mlade srpske reprezentacije. U kvalifikacijskim dvobojima za Europsko prvenstvo Hrvatska je u rujnu 2009. pobijedila s 3:1 u Varaždinu, dok je u rujnu 2010 u Kragujevcu bilo 2:2.

20. travanj 2024 06:37