Screenshot
STRAŠNO OTVARANJE SEZONE

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 15. kolovoz 2018. 00:20

Marko Livaja i ove sezone nastavlja sa sjajnim partijama u dresu grčkog prvaka AEK-a. Livaja je u uzvratnoj utakmici 3. pretkola Lige prvaka između AEK-a i Celtica u Ateni zabio drugi gol u 2:1 pobjedi domaće momčadi i osigurao Grcima nastup u playoffu Lige prvaka.

AEK je u prvoj utakmici u Škotskoj odigrao 1:1, a u uzvratu je poveo već u 6. minuti. Za rano vodstvo je zabio Rodrigo Galo, Livaja je u 50. minuti prevario cijelu obranu Celtica, za koji igra i bivši dinamovac Jozo Šimunović, te glavom povisio na 2:0, a bio je to, pokazalo se kasnije gol koji je grčkom prvaku osigurao prolaz.

Smanjili su Škoti vodstvo u 78. minuti preko Sinclaira, ali nisu uspjeli zabiti i gol koji bi ima osigurao playoff.

U posljednjem, 4. pretkolu AEK će igrati protiv mađarskog Vidija koji je u uzvratnom susretu na svom terenu protiv švedskog Malmoa odigrao 0-0 i tako prošao dalje zbog pogotka u gostima jer je prva utakmica u Švedskoj okončana rezultatom 1-1.

REZULTATI UZVRATNIH UTAKMICA 3. PRETKOLA (u zagradama su rezultati prvih utakmica, zvjezdicom su označeni klubovi koji su se plasirali u 4. pretkolo):

*Dinamo Kijev (Ukr) - Slavia (Češ) 2-0 (1-1) (Verbič 11, Besedin 74)

*BATE (Bje) - Qarabag (Aze) 1-1 (1-0) (Ivanić 20 / Michel 54)

Spartak Moskva (Rus) - *PAOK (Grč) 0-0 (2-3)

Fenerbahce (Tur) - *Benfica (Por) 1-1 (0-1) (Potuk 45+1 / Gedson Fernandes 26)

*AEK (Grč) - Celtic (Ško) 2-1 (1-1) (Galo 6, Livaja 50 / Sinclair 78)

*DINAMO ZAGREB (HRV) - Astana (Kaz) 1-0 (2-0) (Gavranović 74)

*Vidi (Mađ) - Malmo (Šve) 0-0 (1-1)

Škendija (Mak) - *Salzburg (Aut) 0-1 (0-3) (Minamino 90+2)

*Ajax (Niz) - Standard (Bel) 3-0 (2-2) (Huntelaar 30, de Ligt 34, Neres 46)

Spartak Trnava (Svk) - *Crvena zvezda (Srb) 1-2 - produžetak (1-1) (Bakoš 6 / Ben 7, Radonjić 98)