Screenshot: Šerif Tiraspol
SUPARNIK PUN NEPOZNANICA

VIDEO VELIKE DRAME U KVALIFIKACIJAMA ZA LIGU PRVAKA Dinamo u nevjerojatnoj utakmici saznao ime prvog protivnika u novoj eruopskoj sezoni!

Piše: HinaObjavljeno: 16. srpanj 2019. 22:18

Dinamo je u utorak navečer saznao suparnika u drugom pretkolu Lige prvaka. Bit će to gruzijski Saburtalo koji je u vrlo napetom i dramatičnom susretu ipak uspio obraniti prednost iz prve utakmice i unatoč porazu od 1:3 izboriti okršaj s hrvatskim prvakom.

Saburtalo je mnoge iznenadio već u prvom susretu kada je na gostovanju kod Šerifa slavio s visokih 3:0 i stigao na korak do prolaska dalje. No uzvrat je ponudio jednu sasvim drugu utakmicu u kojoj je momčad hrvatskog trenera Zorana Zekića već u prvih 11 minuta poravnala rezultat s tri pogotka.

Već je u 3. minuti Latifi zatresao mrežu nakon odbijanca s nekih 6-7 metara. Do 2:0 Šerif je stigao nakon autogola Margvelashvilija (8'), dok je na 3:0 u 11. povisio Tambe kojem je asistirao Gabrijel Boban.

Kada se činilo da se sprema veliki preokret, hrvatsku koloniju u moldavskom klubu šokirao je crnogorski napadač Ognjen Rolović koji je fenomenalno iskoristio ubačaj u 59. minuti i s 10-ak metara u skoku zatresao mrežu pored nemoćnog vratara.

Šerif je 14 minuta nakon toga upao u još veće probleme budući da je slovenski veznjak Matej Palčič zaradio drugi žuti karton i tako ostavio svoju momčad da s igračem manje pokuša stići do pogotka vrijednog prolaska.

No, rezultat se više nije mijenjao i igrači Saburtala mogli su nakon posljednjeg zvižduka započeti s velikim slavljem.

Naglasimo i kako su, uz Bobana koji je izašao u 69., na terenu od samog početka za goste igrali i Zvonimir Mikulić te Mateo Mužek, dok je Antun Palić dobio priliku u posljednjih 20-ak minuta.

Dinamo će u prvoj utakmici 2. kolo kvalifikacija gostovati u Tbilisiju, 23. ili 24. srpnja, a uzvrat na Maksimiru na rasporedu je 30. ili 31. srpnja.

Liga prvaka, kvalifikacije - 1. kolo

Škendija (Sj. Mak) - Kalju (Est) 1-2 (ukupan rezultat 2-2) (Ibraimi 62-11m / Ugge 6, Liliu 90+1)

Saburtalo (Gru) - Šerif (Mol) 1-3 (4-3) (Rolović 59 / Latifi 3, Margvelašvili 8, Tambe 11)

Torshavn (FRO) - HJK (Fin) 2-2 (2-5) (Pingel 17, Andersen 56 / Riski 60, 77)

Valletta (Mal) - Dudelange (Luk) 1-1 (3-3) (Fontanella 35 / Pokar 59)

C. zvezda (Srb) - Suduva (Lit) 2-1 (2-1) (Boakye 4, Marin 29 / Topčagić 90+6)

Feronikeli (Kos) - TNS (Wal) 0-1 (2-3) (Ebbe 67)