Screenshot: Reddit
3. PRETKOLO LIGE PRVAKA

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 08. kolovoz 2019. 00:08

Nogometaši Rosenborga pobijedili su Maribor u gostima s 3:1 u prvoj utakmici 3. pretkola Lige prvaka. Neki od ova dva kluba igrat će protiv zagrebačkog Dinama u playoff rundi Lige prvaka u slučaju da Modri prođu Ferencvaroš (1:1 u prvoj utakmici u Zgarebu)

Junak susreta bio je Alexander Soderlund koji je dvama golovima u razmaku od 14 minuta utišao tribine Ljudskog vrta.

U 50. minuti norveški 32-godišnji napadač je topovskim udarcem iz slobodnjaka iznenadio BiH vratara Maribora Kenana Pirića. Tukao je Soderlund s više od 25 metara, a iako je lopta išla u Pirićev kut, završila je u mreži.

Na 2:0 Soderlund je povisio udarcem glavom nakon ubacivanja Asena s desne strane. U 70. minuti Tavares je smanjio na 1:2, ali već u sljedećoj minuti Jensen je zabio za odlazak Rosenborga na 3:1 dok je Maribor još praktički slavio postignuti gol za 1:2.

Rosenborg je aktualni četverostruki osvajač titule u Norveškoj i nakon ove utakmice nadomak je playoff runde Lige prvaka uoči uzvrata koji je na rasporedu sljedećeg tjedna.