REUTERS
LIGA PRVAKA

Nogometaši Liverpoola polufinalisti su Lige prvaka nakon što su i u uzvratnoj utakmici bioli bolji od Porta (4:1). Liverpool je u kišnom Porto došao do polufinala golovima Sadia Mane (28), Mohameda Salaha (65), Roberta Firmina (77) i Virgila van Dijka (84), dok je za Porto zabio Eder Militao (69).
Piše: Jurica RadićObjavljeno: 17. travanj 2019. 20:26

PORTO - LIVERPOOL 1:4 (Militao 68' / Mane 28', Salah 65', Firmino77', Van Dijk 84')

PORTO (4-3-3): Casillas - Militao, Pepe, Felipe 5, Telles - Otavio (od 46. Soares), Pereira, Herrera - Corona (od 78. Fernando), Marega, Brahimi (od 81. Costa). TRENER: Sergio Conceicao.

LIVERPOOL (4-3-3): Alisson - Alexander Arnold (od 66. Gomez), Matip, Van Dijk, Robertson (od 71. Henderson) - Wijnaldum, Fabinho, Milner - Salah, Origi (od 46. Firmino), Mane . TRENER: Jurgen Klopp.

Drugu godinu zaredom Liverpool je stigao do polufinala Lige prvaka gdje Redse ovog puta čeka spekatakularni ogled sa Barcelonom. Ma koliko konačna pobjeda bila uvjerljiva, na Zmajevom stadionu, pokazale su Kloppove trupe kako veliki prolaze kroz neugodne utakmice. Porto je početnih 25 minuta opsjedao gol Alissona, a onda je prvi udarac u okvir vrata Porta završio u mreži Casillasa...

Mane Sadio, Porto adio. Liverpool je već nakon 26 minuta mogao reći "mi smo u polufinalu", jer Kloppova momčad imala je veliku prednost, Portu su trebala četiri zgoditka, a to je, ruku na srce, ipak bila nemoguća misija. Posebno kada se zna da je Porto u početnih 25 minuta imao dominantnih 13 udaraca prema golu Liverpoola, od čega su četiri lopte završile unutar okvira vrata, no bez prave opasnosti za Aliissona.

I onda je sijevnuo Liverpool. U prvoj ozbiljnijoj akciji Salah je pucao s lijeve strane, ali njegov šut, koji je išao izvan okvira gola, pratio je Mane, uklizao i zabio na drugoj stativi. Sudac je u prvom trenu poništio pogodak, a onda je zatražio VAR asistenciju. Čekala se koju minutu odluka iz VAR sobe, a kada je Makkellie pokazao na centar Liverpool je mogao početi sa slavljem.

Nakon primljenog pogotka psihološki je pao Porto pa je Conceicao u drugi dio krenuo sa novom napadačkom snagom u liku Tiqinha Soaresa, dok je Klopp iz igre izvadio neprimjetnog Origija i uveo Roberta Firmina. U 57. minuti Salah je uputio tek drugi udarac prema vratima Casillasa, a osam minuta kasnije povećao je prednost na 2:0 ljevicom sa 12 metara nakon sjajnog dubinskog proigravanja Alexander Arnolda.

Porto je smanjio u 68. minuti udarcem glavom Militaoa nakon kornera Tellesa. Mane je u susretu koji je potom dobio sasvim otvoreni gard promašio prazna vrata nakon što je u 73, već zaobišao Casillasa. Ttreći pogodak nitko nije mogao spriječiti u 77. minuti kada je Henderson nabacio, a Bobby Firmino zabio glavom sa šest metara. I tu nije bio kraj, jer je glavom sa četiri metra zabio i van Dijk za još jednu uvjerljivu pobjedu Liverpoola nad Portom.

PORTO: Casillas - Militão, Felipe, Pepe, Alex Telles, Corona, Danilo, Herrera, Brahimi, Otávio - Marega

LIVERPOOL: Alisson - Alexander-Arnold, Matip, Van Dijk, Robertson - Fabinho, Milner, Wijnaldum - Mane, Salah, Origi

----------------------------------------------------------------------------------

KRAJ UTAKMICE

GOOOL 84. minuta - Milner je poslao loptu u srce kaznenog prostora iz kornera, najviši u skoku bio je Mane koji je prebacio loptu do Van Dijka, a ovaj je rutinski proslijedio u mrežu

82. minuta - Soares se sjurio prema kaznenom prostoru, pucao s njegova ruba, ali lopta je otišla malo pored vratnice

GOOOL 77. minuta - Henderson je idealno pronašao Firmina u kaznenom prostoru koji iz blizine glavom šalje loptu u mrežu za novo povećanje vodstva.

73. minuta - Mane je zaobišao vratara imao prazna vrata, ali poslao je loptu iznad grede

GOOOL 68. minuta - Nije trebalo dugo Porto da odgovori na drugi pogodak Liverpoola. Nakon ubačaja iz kuta najviši je u skoku bio Militao i smanjio zaostatak Portugalaca

GOOOL 65. minuta - Alexander-Arnold odlično je poslao dubinsku loptu za Salaha, a egipatski princ elegantno šalje loptu u mrežu Casillasa za povećanje vodstva. Liverpool je na korak do polufinala Lige prvaka

58. minuta - Okušao je svoj udarac i kapetan Herrera i to s više od dvadeset metara, ali lopta je otišla ravno u ruke Alissona

54. minuta - Pucao je Soares glavom, ali lopta odlazi pored gola

50. minuta - Corona je ubacio s desne strane, Marega pucao glavom s desetak metara, ali lopta od bloka odlazi u korner

47. minuta - Pokušao je Salah ubaciti u kazneni prostor, ali u blok u mu je ušao legendarni Pepe

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

40. minuta - Prošao je ponovno Corona po desnoj strani, izbacio se na udarac s desetak metara iskosa, ali lopta je kao i u prehodnim situacijama završila u rukama Alissona

35. minuta - Porto ima više od igre i više kombinira, ali i dalje ne uspjeva stvoriti ozbiljniju priliku pred vratima Redsa

GOOOL 26. minuta - Pucao je Salah, lopta je stigla do Manea koji je s dva metra gura u praznu mrežu za vodstvo Liverpoola. Provjerio je sudac ovu situaciju uz pomoć VAR-a i ubrzo dobio potvrdu da je gol regularan

24. minuta - Nakon nekoliko odbijanja u kaznenom prostoru lopta je došla do Brahimija, ali njegov udarac iz blizine završio je u bloku gostujuće obrane

15. minuta - Ponovno se Marega našao u prilici, pucao je napadač s desetak metara odmah iz voleja, ali lopta odlazi pored gola

14. minuta - Sjajna varka Corone na lijevoj strani i odličan ubačaj u kazneni prostor, ali lopta je iznenadila Maregu čiji slab udarac glavom završava porred gola

7. minuta - Marega je ponovno okušao svoj udarac, ali Alisson je još jednom siguran

4. minuta - Pokušao je Marega svoj udarac s ruba kaznenog prostora, ali lopta se odbila od bloka i sigurno završila u rukama Alissona

2. minuta - Sjajno je Corona prošao po desnoj strani, pucao iz jako teške situacije, ali lopta nije otišla daleko od gola.

1. minuta - Utakmica je počela!

- Nije ovo nikakvo iznenađenje. Igra u sjajnoj formi i to traje već nekoliko mjeseci, a i treba nam netko svjež u vrhu napada. Nije ovo nikakva kazna ili nešto za Firmina, on uvijek ide punom snagom i nikada ne traži odmor, ali ponekad moramo povući ovakve poteze.

>>> 19. 50 - Stigle su nam i službene postave Liverpoola. Dejan Lovren i ranije je otpao na mjestu stopera dok je na njegovo mjesto uskočio Matip. U vrh napada Klopp je od prve minute odlučio uvesti Belgijanca Origija.

>>> 19.20 - Samo simbolične izglede za preokret kladionice ostavljaju Portu nakon što se s prve utakmice kući vratio s nezahvalnim minusom u prtljazi (0-2). ‘Zmajevima’ se u konkurenciju vraća važan vezni igrač Herrera, ali najave su oprezno intonirane. Naslov prvaka na vrhu je klupske ljestvice prioriteta, dok Ligu prvaka svi doživljavaju kao bonus.

25. travanj 2024 01:46