REUTERS/Susana Vera
SADRŽAJNA UTAKMICA

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 17. travanj 2019. 01:27

Barcelona je u utorak navečer na Camp Nouu uvjerljivom pobjedom izborila polufinale Lige prvaka. Domaćini su bez ikakve šanse ostavili Manchester United i s visokih 3:0 srušili goste iz Engleske.

Leo Messi bio je prvo ime susreta. Čudesni Argentinac ponovno je pokazao svoju genijalnost i u 16. minuti ugrabio jednu loptu, oslobodio se za udarac i pogodio u sami desni kut nemoćnog De Gee. Ovom golu kumovala je i nespretna obrambena reakcija Younga.

Samo četiri minute kasnije Messi je ponovno zatresao mrežu. Coutinho je napravio pritisak na obranu Manchestera, zatim je Leo iskoristio novu pogrešku gostujuće obrane, uzeo je loptu i pucao s vrha šesnaesterca, a udarac je prošao De Gei ispod ruku! Bila je to velika pogreška vratara Crvenih vragova...

Treći pogodak djelo je Coutinha u 61. minuti susreta. Bila je to spektakularna golčina. Messi je sjajno pronašao Jordija Albu koji šalje povratnu do Coutinha, a Brazilac je odapeo bombu s oko 25 metara i fantastično pogodio rašlje za 3:0! Ovoga puta De Gea tu nije mogao apsolutno ništa...

Kontroverzna situacija na startu utakmice

Igrala se 11. minuta, Rakitić se sjurio u šesnaesterac i pao nakon udarca Freda, no sudac Felix Brych uz pomoć VAR tehnologije odlučio je da kontakt nije bio dovoljno oštar za najstrožu kaznu. Tribine Camp Noua to su pozdravile glasnim zvižducima.

Procijenite sami je li se radilo o jedanaestercu.

25. travanj 2024 04:01