Crvena Zvezda
 Srdjan Stevanovic/Getty Images / Getty Images
LIGA PRVAKA

Piše: Gianluca StarčićObjavljeno: 30. kolovoz 2018. 01:15

Benfica je pokazala što znači iskustvo igranja velikih utakmica i sasvim je zasluženo slavila protiv PAOK-a i izborila plasman u skupine Lige prvaka. No, nije najbolje krenulo za Portugalce jer je momčad iz Soluna uraganski, a nagrada za dobru igru stigla je u 13. minuti kada su odigrali sjajnu akciju iz slobodnog udarca koju je na najbolji mogući način završio Prijović.

Nedugo kasnije domaćin je imao kontru 2 na 1, ali nije iskoristio i nakon toga je sve krenulo po zlu. Benfica je poravnala u 20. minuti kada je Jardel nakon kornera fantastično poentirao glavom, a šest minuta kasnije Portugalci su došli i u vodstvo.

Vratar Paschalakis je napravio glupost, nesmotreno je skrivio najstrožu kaznu koju je u pogodak pretvorio Salvio. U smiraj prvog dijela sve nade Grka ugasio je Pizzi. Početkom nastavka konačni rezultat s bijele točke postavio je Salvio svojim drugim pogotkom. Krovinović nije bio u kadru kod gostiju.

Crvena Zvezda napravila je pravo čudo i plasirala se u Ligu prvaka. Nakon 90 minuta na semaforu u Salzburgu stajalo je 2:2, a taj je rezultat vodio srbijansku momčad u skupine LP-a. Austrijanci su poveli u 45. minuti kada je Dabbur poentirao, a isti je igrač početkom drugog dijela povisio vodstvo s bijele točke, iako je činjenica da je prekršaj nakon kojeg je Cakir pokazao na 11 metara bio van kaznenog prostora.

Nakon toga je Zvezda počela igrati i u svega dvije minute je anulirala prednost, koju je zadržala do posljednjeg sučeva zvižduka. Oba je puta zabio Ben, oba puta nakon asistencije Degeneka. Pongračić je za domaćina igrao cijelu utakmicu te je zaradio žuti karton. U trećoj utakmici PSV je bez većih problema svladao BATE sa 3:0.