REUTERS/Massimo Pinca
SPEKTAKL U DERBIJU VEČERI

U srijedu je u derbiju večeri nogometne Lige prvaka (4. kolo) Manchester United Torinu iznenađujuće pobijedio Juventus sa 2-1 postigavši dva gola u posljednjih pet minuta utakmice.
Piše: HinaObjavljeno: 07. studeni 2018. 17:00

JUVENTUS - MANCHESTER UNITED 1:2 (C. Ronaldo 65' / Mata 86', Bonucci 90' ag.)

Juventus: Szczesny - Alex Sandro, Chiellini, Bonucci, De Sciglio - Khedira, Pjanić, Bentancur - Ronaldo, Dybala, Cuadrado

Manchester United: De Gea - Shaw, Lindelof, Smalling, Young - Pogba, Matić, Herrera - Martial, Alexis, Lingard

Juventusu je dominirao cijeli susret, vodio je 1-0 imao još niz sjajnih prilika, pri čemu je dva puta uzdrmao okvir gola, no pobjeda je pripala gostima. Juventusu je trebao bod kako bi i matematički osigurao prolaz, no 'Crveni vragovi' su šokirali 'Staru damu'.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, a najbliže pogotku Juventus je bio u 36. minuti kada je Sami Khedira pogodio vratnicu na povratnu loptu Cristiana Ronalda. Vratnicu je pogodio i Dybala u 49. minuti. Juventus je u 65. minuti napokon probio obranu 'Crvenih vragova', a pogodak je zabio Cristiano Ronaldo i to svom bivšem klubu.

Bio je to njegov prvi pogodak za torinsku "Staru damu" u Ligi prvaka. Izjednačio je Juan Mata u 85. minuti iz slobodnog udarca, a gosti su šokirali Juve u 89. minuti kada je u gužvi Bonucci ugurao loptu u vlastitu mrežu. Mario Mandžukić je ušao u igru u sudačkoj nadoknadi, ali više nije bilo vremena za izjednačenje.

U ranijem terminu u skupini H Valencija je pobijedila Young Boyse sa 3-1 ostvarivši prvu pobjedu u skupini. Španjolci su poveli u 14. minuti preko Santi Mine, a u 37. minuti je izjednačio Roger Assale. Dvije minute prije kraja poluvremena Mina je doveo 'Šišmiše' u novo vodstvo svojim drugim golom na utakmici, a korak bliže pobjedi domaćin je stigao u 56. minuti kada je Carlos Soler lijepim udarcem zabio za 3-1. Sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješene su u 77. minuti kada je švicarski sastav ostao s igračem manje nakon što je zbog oštrog prekršaja isključen Sekou Sanogo.

Na ljestvici vodi Juventus s devet bodova, Manchester United ima sedam bodova, Valencija ima pet bodova, dok su na začelju Švicarci s jednim bodom.

------------------------------------

KRAJ UTAKMICE!

90'+2' - I posljednju zamjenu radi Allegri. Izašao je Cuadrado, a tek je sad odlučio dati priliku Mariju Mandžukiću.

90' - Igrat će se četiri minute sudačke nadoknade.

90' - GOOOL! Ashley Young je ubacio iz slobodnog udarca, lopta je preletjela Fellainija, a u gužvi koja je nastala Bonucci je ugurao loptu u vlastitu mrežu i Manchester vodi 2:1! Kakav preokret u završnici utakmice!

86' - GOOOL! Juan Mata je izveo slobodan udarac i prekrasno pogodio same rašlje Juventusovih vrata! Ovo je prvi gol koji je Juventus primio u Ligi prvaka i sada više nemamo kluba koji nije primio barem jedan pogodak ove sezone.

83' - Druga zamjena kod Juventusa. Allegri iz igre vadi De Sciglija, a mijenja ga Andrea Barzagli.

79' - Kakva prilika za Man Utd! Pucao je Marcus Rashford, a lopta je prošla vrlo blizu lijeve vratnice!

79' - Dvostruka zamjena kod Manchestera. Izašli su Herrera i Alexis Sanchez, a ušli Juan Mata i Fellaini.

78' - Još jednom prijeti Pjanić! Sjajno je opalio s dvadesetak metara, a udarac opet odlazi iznad grede. Raspucali su se sada svi igrači Juvea!

77' - Pucao je Cristiano Ronaldo iz slobodnjaka, ali je lopta došla samo do živog zida.

74' - Juve prijeti iz svih pozicija! Pucao je Cuadrado, a lopta je otišla iznad grede.

73' - I opet Pjanić! Ovog puta je lopta fijuknula pokraj vratnice!

70' - Mijenja i Jose Mourinho. Izašao je Jesse Lingard, a zamijenit će ga Marcus Rashford.

REAL JE POVEO 5:0 PROTIV VIKTORIJE PLZEN, STRIJELAC JE U 67. MINUTI TONI KROOS. MODRIĆ JE I DALJE NA KLUPI.

67' - Kakva šansa za Juve! Sada je Pjanić opalio po golu, a De Gea još jednom fantastično brani!

HOFFENHEIM JE U 65. MINUTI SMANJIO VODSTVO LYONA NA 2:1, A SPEKTAKULARAN POGODAK POSTIGAO JE HRVATSKI REPREZENTATIVAC ANDREJ KRAMARIĆ!

65' - GOOOL! Leonardo Bonucci je poslao fantastičnu loptu preko 'pola terena', a sjajni Portugalac je isprve potegao i fenomenalno zakucao loptu u mrežu za 1:0!

61' - Prvu zamjenu na utakmici radi Allegri. Izašao je Khedira, a zamijenio ga je Matuidi.

60' - Uzvraća sada i Manchester. Stvorili su nekoliko prigoda i korner, ali promjene rezultata i dalje nema.

55' - Alex Sandro je dobio žuti karton zbog prekršaja.

50' - Kakva bomba Dybale! Ostao je potpuno sam u šesnaestercu i pucao iskosa, a lopta je odsjela na gredi!

49' - Sjajna šansa za Manchester! Martial je lijepo pucao s vrha šesnaesterca i gađao suprotni kut, no lopta je otišla pokraj vratnice.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme na Allianz stadionu. Nema promjena u sastavima.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA - Juventus prijeti iz svih pozicija, potpuno dominiraju u svim segmentima igre. Pogodaka i dalje nema, a najzaslužniji za to je vratar Manchestera De Gea koji je obranio nekoliko opasnih udaraca. Hrvatski napadač Mario Mandžukić i dalje svoju priliku čeka s klupe i nadamo se da će mu Allegri dati priliku u drugome dijelu.

45' - Igrat će se jedna minuta sudačke nadoknade.

42' - Probao je Dybala iz velike udaljenosti iznenaditi De Geu, ali je udarac završio u bloku.

KAKVA RAPSODIJA U PLZENU! REAL VODI 4:0, A STRIJELAC JE GARETH BALE.

REAL MADRID BEZ MODRIĆA U EKIPI VODI VEĆ 3:0 U ČEŠKOJ. POGODAK JE PONOVNO POSTIGAO BENZEMA, OVAJ PUT NA BALEOVU ASISTENCIJU.

35' - I opet prijeti Juventus! Sada je Ronaldo prošao po desnoj strani i poslao izvrsnu povratnu do Khedire, a njemački veznjak pogađa vratnicu!

34' - Kakva prilika za Juve! Cuadrado je pucao s ruba šesnaesterca, a De Gea se još jednom istaknuo sjajnom obranom!

32' - Odmah uzvraća Juve! Khedira je povukao kontru i pucao s oko 25 metara, iako je imao boljih rješenja, a De Gea bez poteškoća hvata taj udarac.

31' - Još jedna prilika za Man Utd. Sanchez je izveo slobodnjak s dvadesetak metara, ali lopta je završila u živom zidu.

29' - Šansa za Manchester. Matić je lijepo ubacio za Sancheza, a Čileanac je za trenutak zakasnio na to dodavanje i lopta je otišla u gol-aut.

24' - Alexis Sanchez traži pomoć liječničke ekipe. Izlazi s terena dok se ozljeda sanira tako da će Manchester United neko vrijeme igrati s 10 igrača. Sanchez se vratio i sve će biti u redu s njim.

IGRAČI REALA VODE 2:0, POGODAK JE POSTIGAO CASEMIRO NA KROOSOVU ASISTENCIJU IZ KORNERA.

REAL MADRID JE POVEO PROTIV VIKTORIJE PLZEN POGOTKOM KARIMA BENZEME U 21. MINUTI.

18' - Igrači Manchestera brojnim manjim prekršajima usporavaju tempo igre. Nerazzurri i dalje dominantniji na terenu.

12' - Prvi žuti katon na utakmici dobio je Nemanja Matić zbog grubog prekršaja na Dybali.

10' - Još jednom prijeti Juventus. Bentancur je pucao s vrha šesnaesterca, a lopta od bloka odlazi u korner.

5' - Prilika za Juve. Ronaldo je pucao s desetak metara, no lopta je završila u bloku engleske momčadi.

3' - Igrači Juventusa su od prve minute krenuli agresivno i time najavili borbu za sva tri boda koja bi im osigurala prvo mjesto u skupini. Bod bi im osigurao prolazak skupine, no Allegri je izjavio da neće kalkulirati. Hrvatski napadač Mario Mandžukić i dalje vuče lakšu ozljedu gležnja, ali večeras je na klupi te ćemo ga možda vidjeti u drugome poluvremenu.

1' - Počela je utakmica u Torinu!

20.55: Momčadi su istrčale na torinski travnjak. Glavni sudac je Rumunj Ovidiu Hațegan. Sve je spremno za početak!

20.50: A ovako izgleda svlačionica Juventusa:

20.40: Zavirite u svlačionicu Manchester Uniteda:

20.30: Večerašnja se utakmica igra na Juventusovom Allianz stadionu.

20.00: Objavljeni su službeni sastavi. U momčadi Juventusa od prve minute neće biti Matuidija i Cancela, a startat će Sami Khedira i Mattia De Sciglio. Kod Manchestera je jedna promjena u odnosu na očekivani sastav, u početnoj postavi mjesto je našao Alexis Sanchez, a na klupi će svoju priliku čekati Marcus Rashford.

Liga prvaka, 4. kolo:

skupina E

Bayern - AEK 2:0 (Lewandowski 31' p., 71')

Benfica - Ajax 1:1 (Jonas 29' / Tadić 61')

skupina F

Lyon - Hoffenheim 2:2 (Fekir 20', Ndombele 28' / Kramarić 65', Kaderabek 90'+2')

Manchester City - Šahtar 6:0 (D. Silva 13', G. Jesus 24', 72' p., 90'+2', Sterling 49', Mahrez 84')

skupina G

CSKA - Roma 1:2 (Sigurdsson 50' / Manolas 4', Pellegrini 59')

Viktoria Plzen - Real Madrid 0:5 (Benzema 21', 37', Casemiro 23', Bale 40', Kroos 67')