Barcelona
 REUTERS/Sergio Perez / REUTERS
LIGA PRVAKA

Na otvaranju novog izdanja nogometne Lige prvaka Barcelona je na stadionu Camp Nou pobijedila PSV Eindhoven sa 4-0.
Piše: HinaObjavljeno: 18. rujan 2018. 22:47

BARCELONA - PSV 4:0 (Messi, 31', 77', 88', Dembele 75')

BARCELONA (4-3-3): Ter Stegen - Roberto, Pique, Umtiti, Jordi Alba - Rakitić (od 85. Vidal), Busquets, Coutinho (od 81. Lenglet) - Messi, Suarez, Dembele (od 83. Arthur). TRENER: Ernesto Valverde.

PSV (4-2-1-3): Zoet - Dumfries, Schwaab, Viergever (od 67. Isimat-Mirin), Esmoris Tasende - Rosario (od 82. Gutierrez), Hendrix - Pereiro - Bergwijn (od 78. Malen), De Jong, Lozano. TRENER: Mark Van Bommel.

Barcelona je rutinski stigla do pobjede protiv PSV-a premda su i Nizozemci imali svoj prilike.

Mrežu nizozemskog prvaka načeo je Lionel Messi fantastičnim udarcem iz slobodnjaka u 32. minuti. Na 2-0 još ljepšim golom povisio je Ousmane Dembele u 75. minuti.

Francuz se oslobodio dva igrača PSV-a i onda prekrasnim udarcem s ruba kaznenog prostora pogodio za 2-0. Sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješio je Messi svojim drugim golom u 77. minuti, na asistenciju našeg Ivana Rakitića.

U 79. minuti Barca je ostala s igračem manje nakon što je isključen Samuel Umtiti, no Katalonci su i s igračem manje zabili, a ponovo je strijelac bio Messi u 87. minuti. Rakitić je bio u početnom sastavu Barce, a zamijenjen je u 85. minuti.

19. travanj 2024 01:57