Firmino
 Reuters/Carl Recine / Action Images via Reuters
ČETVRTFINALE LIGE PRVAKA

VIDEO/FOTO: LIVERPOOL I LOVREN RUTINSKI ODRADILI POSAO NA ANFIELDU Keita i Firmino već u prvom dijelu s dva gola najavili prolaz među četiri najbolja

U prvom susretu četvrtfinala Lige prvaka nogometaši Liverpoola su kao domaćini slavili protiv Porta s 2-0 (2-0) i stekli veliku prednost pred uzvrat za osam dana u Portugalu. Pogotke su za Liverpool polučili Naby Keita (6) i Roberto Firmino (26). Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren odigrao je cijelu utakmicu za domaćine.
Piše: Goran Čičin-MašanskerObjavljeno: 09. travanj 2019. 16:44

LIVERPOOL - PORTO 2:0 (Keita 5', Firmino 26')

LIVERPOOL: Alisson - Alexander-Arnold, Lovren, Van Dijk, Milner - Fabinho, Henderson, Keita - Salah, Mane (Origi 73') - Firmino (Sturridge 82')

PORTO: Casillas - Maxi (Fernando 77'), Felipe, Militão, Alex Telles - Corona, Danilo, Óliver (Costa B. 73'), Otávio - Marega, Soares (Brahimi 62')

Hrvatski reprezentativni stoper Dejan Lovren zaigrao je za Liverpool u prvoj postavi po prvi put nakon 3. siječnja i utakmice s Manchester Cityjem te je na terenu proveo cijeli susret bez većih pogrešaka. Porto je i prije bio rado viđen suparnik na Anfieldu, opet se to tvrdilo. Prošlogodišnji finalist Lige prvaka ostvario je finu prednost od 2:0 u prvom četvrtfinalnom ogledu i teško će je ispustiti u uzvratu. Salah i društvo već sad su blizu polufinalnog susreta s Manchester Unitedom ili Barcelonom.

Poveli su Redsi u samom početku nakon udarca Keite koji se odbio od obrane i završio u mreži. Asistirao mu je Firmino koji se kasnije i sam upisao u strijelce za treći gol u LP ove sezone. Bila je to krasna akcija Hendersona, Alexander-Arnolda i brazilskog napadača.

Igralo se vrlo otvoreno, Porto je pokušavao. Marega je u početku zadavao probleme Lovrenu, kasnije je uglavnom neutraliziran osim jedne situacije u nastavku. Kloppov visoki presing djelovao je jako dobro u prvom dijelu, a bilo je i lijepih napadačkih kombinacija. Velike prilike propustili su Firmino i Salah, moglo se na odmor i s većom prednošću.

Engleska momčad kontrolirala je igru u nastavku, stvorila je i nekoliko prilika. Mane je zatresao mrežu, ali nalazio se u zaleđu, dok je Salahov pokušaj obranio Casillas. Sudac Lahoz morao je pričekati provjeru VAR-a sredinom drugog dijela, a poruka je bila da Lovren nije namjerno igrao rukom u svom kaznenom prostoru i da nema jedanaesterca za goste.

Porto se orijentirao na obranu i kontre, a u 78. minuti Marega je pobjegao stoperima Redsa, ali i promašio okvir vratiju. Klopp je u završnici zamijenio Manea i Firmina vjerojatno razmišljajući i o prvenstvenom derbiju sa Chelseajem, priliku su dobili Origi i Sturridge. Gosti su ipak osjetili izostanke Pepea, Herrere i Aboubakara, dok je kod domaćih univerzalac Milner bez problema zamijenio suspendiranog Robertsona na lijevom beku. (gčm)

--------------------------------------------------------------------

KRAJ UTAKMICE

84. minuta - Tražili su gosti jedanaesterac nakon starta Alexander-Arnolda, ali bilo je odmah vidljivo da to nije bilo dovoljno za najstrožu kaznu

77. minuta - Još se jednom Marega našao u prilici kada je pucao iskosa s desetak metara, ali lopta je još jednom otišla daleko od gola

73. minuta - Pokušava Liverpool stići i do trećeg pogotka, ali nedostaje koncentracije u samoj završnici

63. minuta - Pucao je Salah s ruba šesnaesterca, ali lopta je od bloka ponovno završila u korneru

60. minuta - Fenomenalnu kombinaciju odigrali su sada Salah i Alexander-Arnold, ali obrana POrta u konačnici je uspjela izaći na kraj s dvojcem i od svega će biti samo udarac iz kuta

52. minuta - Liverpool je pokrenuo brzu kontru, lopta je stigla do Salaha koji puca iz okreta, ali lopta od bloka završava u rukama Casillasa

48- minuta - Odlično je loptu poklopio Mane iskosa s pet, šest metara i zatresao mrežu Porta, ali sudac je već ranije označio zaleđe

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

42. minuta - Mane je bio u dobroj prilici zaprijetiti vratima gostiju, ali Urugvajac Maxi Pereira u posljednji trenutak otklanja opasnost

34. minuta - Kapetan Henderson poslao je idealnu loptu na drugu stranu prema Firminu koj je ostao sam na desetak metara od gola, ali njegov udarac otišao je visoko iznad grede

31. minuta - Tražili su igrači Porta jedanaesterac nakon što je Arnold igrao rukom u kaznenom prostoru, ali nakon što je sudac pregledao snimku dao je svima na stadionu do znanja da od svega neće biti ništa

30. minuta - Marega je dobio sjajnu loptu u prostor, pucao s desetak metara iskosa, ali Alisson fenomenalno zaustavlja njegov pokušaj

GOOOL 26. minuta - Dugo je trajala akcija Redsa da bi u konačnici Arnold dobio loptu na desnoj strani i poslao oštru prizemnu loptu za Firmina koji nije imao težak posao i pospremio je u praznu mrežu za povećanje vodstva

22. minuta - Mohamed Salah dobio je neočekivano loptu u prostor i to od igrača gostujuće momčadi, sam izašao pred vratara Casillasa, ali njegov udarac otišao je pored gola. Propala je odlična prilika Redsa za povećanje vodstva

18. minuta - Pucao je Salah s dvadesetak metara, ali Casillas brani

17. minuta - Soares je pokušao ubaciti na pet metara za Maregu, ali obrana Redsa otklanja opasnost

15. minuta - Salah se sjurio po desnoj strani, učao u kazneni prostor, ali pokušaj centaršuta završio je u korneru

6. minuta - Firmino je primio loptu u kaznenom prostoru, pucao iskosa s desetak metara, ali lopta od bloka odlazi u korner

GOOOL 5. minuta - Već na samom početku utakmice Liverpool je stigao do vodstva! Loptu je na 15-ak metara od gola primio Keita, pucao, a lopta se od bloka odbila i prevarila Ikera Casillasa

2. minuta - Prva poluprilika na utakmici. Lopta je stigla u srce kaznenog prostora do Marege koji puca isprve s desetak metara, ali njegov udarac bio je neprecizan

1. minuta - Utakmica je počela!

+

>>>20.25: Nogometaši Porta 'isprobali' teren na Anfieldu

- Dejan naporno trenira već tri do četiri tjedna. Joel Matip je već odigrao nekokoliko teških utakmica i treba nam par svježih nogu i Dejanova energija. To je zapravo jedina veća promjena - kazao je Klopp uoči utakmice.

>>> 19. 50: Iako u najavama nije bio uvršten u udarnu postavu, hrvatski nogometni reprezentativac u konačnici je ipak osvanuo među prvih 11. Osim Lovrena u obrani će zaigrati Alexander-Arnold i Van Dijk, dok će u vrhu napada zaigrati standardni trojac Mane, Salah, Firmino

21. travanj 2024 00:34