STEPHANE DE SAKUTIN AFP
TRAJE POBJEDNIČKI NIZ

Piše: HinaObjavljeno: 29. veljača 2020. 20:41

U susretu 27. kola francuskog prvenstva PSG je na Parku prinčeva pobijedio Dijon sa 4-0 produživši niz bez poraza u prvenstvu na 15 utakmica.

Golove za pobjedu pariškog sastava zabili su Pablo Sarabia (3), Kylian Mbappe (74, 90+1) i Mauro Icardi (76).

S nova dva gola Mbappe je stigao do brojke od 18 golova čime je izbio na vrh ljestvice strijelaca ispred napadača Monaca Wissama Ben Yeddera koji je zabio dva manje. Mbappe je večeras bio posebno raspoložen, demonstrirao je svu raskoš svog talenta te čudesnom brzinom i potezima ismijavao protivničke braniče.

Zanimljivo, posljednji poraz PSG je doživio upravo od Dijona početkom studenog prošle godine rezultatom 1-2. Nakon te utakmice PSG je upisao 13 pobjeda i dva remija.

PSG vodi na ljestvici sa 68 bodova, Marseille na drugom mjestu ima 55 bodova, dok je Rennes treći sa 44 boda. Dijon je ostao na 17. poziciji sa 27 bodova, koliko ima i Nimes na 18. mjestu koje vodi u dodatne kvalifikacije.

Pobjede Rennesa i Montpelliera, remi Monaca

U susretu 27. kola francuskog nogometnog prvenstva Rennes je na gostovanju pobijedio Toulouse sa 2-0 učvrstivši se na trećem mjestu Le Championnata.

Golove za goste zabili su Benjamin Bourigeaud (3) i Fait Maouassa (83).

Važnu pobjedu u borbi za Europu ostvario je i Montpellier porazivši Strabourg sa 3-0 čime je skočio na pet mjesto ljestvice. Pobjedu domaćinu donijeli su Teji Savanier (57-11, 65) i Gaetan Laborde (61).

Monaco je na svom travnjaku odigrao 1-1 protiv Reimsa. Momčad iz Kneževine je povela u 31. minuti golom Wissama Ben Yeddera iz kaznenog udarca u 31. minuti, a izjednačio je Hassane Kamara u 58. minuti. Danijel Subašić nije branio za Monaco.