Getty Images, CROPIX, sn ilustracija
ŽDRIJEB U NYONU

EVO KOJI PROTIVNICI PRIJETE DINAMU U UTAKMICI KOJU SU NA MAKSIMIRU ČEKALI 50 GODINA Hrvatski prvak izbjegao velikane, ali ima nagaznih mina

Piše: HinaObjavljeno: 14. prosinac 2018. 00:09

Ždrijeb parova 16-ine finala Europske lige održat će se u ponedjeljak, 17. prosinca u Nyonu, a hrvatski prvak Dinamo bit će među nositeljima.

Klubovi će biti podijeljeni u dva bubnja. U prvom će biti nositelji - 12 pobjednika skupina, te četiri najbolja kluba koja su osvojila treće mjesto u skupinama Lige prvaka, dok su u drugom bubnju drugoplasirani klubovi iz svake skupine, te preostala četiri trećeplasirana kluba iz Lige prvaka.

Mogući protivnici Dinama su Lazio, BATE Borisov, Rennes, Rapid, Krasnodar, Malmo, Zurich, Celtic, Slavia Prag, Sporting, Olympiakos, Viktorija Plzen, Club Brugge, Šahtar i Galatasaray.

NOSITELJI: Chelsea, Sevilla, Villarreal, Dynamo Kijev, Genk, Eintracht, Bayer Leverkusen, DINAMO ZAGREB, RB Salzburg, Zenit, Arsenal, Real Betis, Inter, Napoli, Valencija i Benfica

DRUGOPLASIRANI: Lazio, BATE Borisov, Rennes, Rapid, Krasnodar, Malmo, Zurich, Celtic, Slavia Prag, Fenerbahče, Sporting, Olympiakos, Viktorija Plzen, Club Brugge, Šahtar i Galatasaray.

U 16-ini finala ne mogu međusobno igrati klubovi iz iste zemlje, niti klubovi koji su igrali u istoj skupini.

Prve utakmice 16-ine finala na rasporedu su 7. ožujka, dok su uzvrati 14. ožujka.

Ove godine finale Europske lige igrat će se 29. svibnja na Olimpijskom stadionu u Bakuu.