Matija Djanjesic / CROPIX
MOĆNA IZVEDBA

U derbi-utakmici 17. kola Prve HNL u Rijeci su nogometaši Rijeke pobijedili Lokomotivu s 3-0 (1-0) i izbilI na drugo mjesto ljestvice.
Piše: HinaObjavljeno: 08. prosinac 2018. 13:50

RIJEKA - LOKOMOTIVA 3:0 (Heber 13', 77', Kvržić 60')

RIJEKA: Sluga; Zuta, Punčec, Župarić, Raspopopović; Lončar, Pavičić; Gorgon, Heber, Kvržić; Čolak

LOKOMOTIVA: Grbić - Lecjaks, Datković, Kolinger, Karačić - Drožđek, Halilović, Mlinar, Kastrati - Krstanović, Radonjić

U derbiju kola Riječani su izvrsnom predstavom na Rujevici porazili Lokomotivu s 3-0 i nastavili s nizom nepobjedivosti, a Lokomotiva je mogla doživjeti puno teži poraz da nije bilo vratara Grbića.

Rijeka je dominirala prvim dijelom, ali su mrežu zatresli ipak samo jednom. U 13. minuti na ubacivanje Kvržića najbolje je reagirao Brazilac Heber i udarcem glavom pogodio za vodstvo.

U 50. minuti Heber je mogao do drugog gola, ali glavom s tri metra nije uspio svladati vratara Zagrepčana Grbića. U 60. minuti nakon udarca Čolaka na odbijenoj lopti je Zoran Kvržić koji lako pogađa za 2-0. U 77. minuti junak dvoboja Heber rješava pitanje pobjednika efektivnim i preciznim udarcem s lijeve strane u suprotni kut.

Vodi Dinamo s 39 bodova, Rijeka je druga s 33 boda, a Lokomotiva je pala na treće mjesto s 33 boda.

Susret se igrao na stadionu Rujevica, a sudio je pred 4100 gledatelja Pajač iz Zeline.

-----------------------------------------------------

KRAJ UTAKMICE!

90' - Igrat će se tri minute sudačke nadoknade.

89' - Bišćan koristi i posljednje dvije zamjene. Izašli su Lončar i Heber, a zadnje minute odigrat će Čanađija i Acosty. Riječke tribine ovacijama su ispratile dvostrukog strijelca Brazilca Hebera.

88' - Sjajna prilika za Rijeku! Grahovac je opalio s dvadesetak metara, ali Grbić to brani.

85' - Uzvraćaju napokon i Lokosi. Krstanović je gađao same rašlje s vrha šesnaesterca, a Sluga se istaknuo sjajnom obranom.

77' - GOOOL! Kakva golčina Brazilca Hebera! Sjajnim driblingom je izbacio dvojicu igrača Lokomotive i zatim perfektno naciljao i pogodio suprotne rašlje za velikih 3:0!

76' - I posljednju zamjenu radi Tomić. Iz igre je izašao Kastrati, a zamijenit će ga Ivan Božić.

73' - Fantastična obrana Ive Grbića! Čolak je ostao potpuno sam u šesnaestercu i sjajno pucao glavom, a vratar Lokomotive još se jednom istaknuo fenomenalnom obranom!

68' - Još jedna zamjena kod Lokosa. Izlazi Halilović, a ulazi Krajinović.

67' - Prvu zamjenu radi Bišćan. Izašao je Gorgon, a priliku dobiva Grahovac. Kapetan je sada Zoran Kvržić.

65' - Kakva šansa za Rijeku! Gorgon je ukrao jednu loptu i sjajno uposlio Čolaka, a njegov udarac u situaciji 'jedan na jedan' fantastično brani Grbić!

60' - GOOOL! Čolak je napravio presing na obranu Lokomotive, uzeo je loptu i pucao s vrha kaznenog prostora, Grbić taj udarac brani, ali na odbijenu loptu natrčava Zoran Kvržić i s pet metara iskosa pogađa bliži kut za 2:0!

60' - Još jedna prilika za Rijeku! Heber je sjajno pronašao Čolaka koji puca s vrha šesnaesterca, no samo preko grede!

50' - Velika prilika za Rijeku! Lopta se sretno odbija do Hebera koji s nekoliko metara puca glavom, no Grbić je spreman i brani njegov pokušaj! Sjajna obrana vratara Lokomotive.

49' - Prvu zamjenu radi trener Lokosa Goran Tomić. Izašao je Lecjaks, a mijenja ga Hujber.

46' - Nastavlja se utakmica na Rujevici!

45+1' - Završeno je prvo poluvrijeme. Rijeka na odmor odlazi s vodstvom 1:0, golom Hebera. Domaćini su bili osjetno bolji u prvih 45 minuta igre i zasluženo vode.

43' - Uzdbudljiva završnica prvog poluvremena. Redaju se napadi s obje strane, ali valja reći da su domaćini puno opasniji.

39' - Munjevita kontra Rijeke. Potegao je Kvržić, a Lecjaks ga je oborio i kažnjen je žutim kartonom.

37' - Prva prava prilika za Lokomotivu. Pucao je Radonjić iz voleja, ali Sluga jako dobro brani.

34' - Korner za Rijeku koja je osim što ima vodstvo i dalje opasnija. Ubacio je Lončar, ali udarac glavom koji je uslijedio je neprecizan.

22' - Gužva u kaznenom prostoru gostiju, Lokomotiva se nekako uspjela obraniti.

21' - Nova velika prilika za Rijeku iz kontranapada. Povukao je Kvržić, ali se umjesto udarca odlučio na dodavanje. Nije to najbolje izveo.

20' - Nakon vodećeg gola igra se uglavnom na sredini terena.

13' - GOOOL! Rijeka vodi 1:0, zabio je Heber. Osmi mu je to gol sezone. Ubacio je Kvržić, a Heber je s nekih sedam metara glavom zatresao mrežu.

12' - Gledatelji na Rujevici i dalje čekaju na prvu pravu priliku.

9' - Prvi udarac na susretu, opalio je Heber, ali lopta odlazi preko gola.

5' - Rijeka je bolje otvorila susret, nanizala je nekoliko opasnih napada, ali bez prave završnice.

1' - Započela je utakmica na Rujevici.