RUSKA LIGA

Ćorluka strijelac u pobjedi Lokomotiva, Pletikosa čiste mreže protiv CSKA

Nogometaši Lokomotiva izbili su na vrh ljestvice ruskog prvenstva nakon što su u dvoboju 18. kola kao gosti svladali Kuban Krasnodar s 3-1
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 02. prosinac 2013. 20:11

Nogometaši Lokomotiva izbili su na vrh ljestvice ruskog prvenstva nakon što su u dvoboju 18. kola kao gosti svladali Kuban Krasnodar s 3-1. Poveli su Moskovljani već u petoj minuti pogotkom Brazilca Maicona, a u 14. je minuti prednost povećao naš Vedran Ćorluka. Aleksandr Samedov je izveo slobodan udarac, a hrvatski je reprezentativac pobjegao obrani domaćih i sa sedam metara glavom smjestio loptu u mrežu.

U 31. je minuti gol za 3-0 zabio Marokanac Mbark Boussoufa, a poraz Kubana je u prvoj minuti sudačke nadoknade ublažio Djibril Cisse.

Lokomotiv sada na vrhu ljestvice ima dva boda više od Zenita, odnosno tri od Spartaka.

Spomenimo i da je vratar hrvatske reprezentacije Stipe Pletikosa sačuvao čistu mrežu u dvoboju protiv aktualnog prvaka CSKA-a, a Hrvoje Milić odigrao vrlo dobru utakmicu. Ogled između njihova Rostova i Moskovljana je završio neodlučeno 0-0.