Radovan Stoklasa / REUTERS
ZASLUŽENI PORAZ

DALIĆEV 'ŠPIJUN' MOŽE BITI ZADOVOLJAN VIĐENIM! HRVATSKI PROTIVNIK ODIGRAO BUNKER I OPET NASTRADAO Evo što već za četiri dana čeka Vatrene

Hrvatska je na otvaranju kvalifikacija za EURO pobijedila Azerbajdžan na Maksimiru s 2:1, a u drugoj utakmici naše skupine E Slovačka je kod kuće pobijedila Mađarsku.
Piše: Dražen KuzmanićObjavljeno: 22. ožujak 2019. 00:12

SLOVAČKA - MAĐARSKA 2:0 (1:0 Duda (42), 2:0 Rusnak (84).)

SLOVAČKA (4-2-3-1): Dubravka – Pekarik, Vavro, Škriniar, Hancko – Kucka, Lobotka – Rusnak (od 90. Mihalik), Hamšik, Mak (od 79. Stoch) – Duda (od 87. Šafranko). IZBORNIK: Pavel Hapal.

MAĐARSKA (5-3-2): Gulacsi – Lovrencsics, Lang (od 81. Holender), Orban, Kadar, Korhut – Kleinheisler (od 55. Szoboszlai), A. Nagy, Kalmar (od 61. Dzsudzsak) – Szalai, Kovacs. IZBORNIK: Marco Rossi.

TRNAVA – Stadion Antona Malatinskog. Gledatelja 18.000. Sudac: Vladislav Bezborodov (Rusija).

Slovačka je zasluženo slavila nad Mađarskom u Trnavi 2:0 i prema viđenom bit će puno jači suparnik u skupini od našega nedjeljnoga protivnika.

Mađarski izbornik Marco Rossi odlučio se za ovaj susret za postavu s petoricom otraga od kojih je veću slobodu na desnoj strani imao Lovrencsics. Osijekov Kleinheisler pokušavao je nešto iskreirati u vezi, a naprijed su bili manji i pokretljivi Kovacs te „teški“ napadač, kapetan Szalai koji vreba pravu loptu.

Mađari su odigrali skromno prvo poluvrijeme, a malo bolji su bili u nastavku kada su pokazali nešto potencijala, a to je sigurno, kao i slabosti u obrani, zabilježio hrvatski skaut Ognjen Vukojević koji je uživo pratio susret.

Prvu ozbiljniju situaciju pred vratima protivnika imali su domaćini, no Hamšik nije dobro reagirao nakon ubačaja zdesna, spetljao se i propala je prigoda.

Malo nakon toga odlično je sa 15 metara iskosa pucao Pekarik, ali je obranio Gulacsi. Pritisak Slovaka se nastavio, bili su na poduzetniji pa je tako došla i prigoda Hancka koji je u 17. minuti pogodio gredu udarcem sa 16 metara. Mađari su teško izlazili prema naprijed, najviše se trudio Lovrencsics. Gosti su u 41. minuti nakon osmišljene akcije imali dobru prigodu. Kovacs je mogao i bolje iskosa sa 12 metara, udarac je završio je slovačkom bloku.

Zagreb, 131118.
Hotel Westin.
Svecana donatorska vecer humanitarne zaklade Vatreno srce s ciljem prikupljanja sredstava za Kliniku za djecje bolesti Zagreb te za akciju Korak u zivot.
Na fotografiji: Ognjen Vukojevic.
Boris Kovacev / CROPIX / CROPIX

Ipak, u idućem napadu poveli su domaći kad je Pekarik na desnoj strani dodao do Rusnaka, a on ubacio na vrh peterca gdje je pravim instinktom reagirao Duda i pogodio za 1:0 dok su braniči Mađarske kasnili u reakciji. Na krilima gola, Slovačka je stvorila još jednu prigodu, ali je Hamšikov udarac s 18 metra bio preslab.

U nastavku je Mađarska išla tražiti poravnanje, došli su do prigode u 54. kada je pucao Lovrencsics sa deset metara iskosa, no Dubravka je obranio. U 62. minuti su imali još jedan pokušaj sa 16 metra je efektno pucao Szalai, ali je vratar domaćih još jednom intervenirao. Na drugoj strani je vodstvo povećati mogao Mak nakon šuta ljevicom, no nije dao Gulacsi.

Mađari su imali još jednu priliku, u 73. minuti je nakon ubačaja Lovrencsicsa Orban pucao glavom ravno u Dubravku, a na drugoj strani je Maku obranio Gulacsi. Pobjedu domaćih je u 84. minuti potvrdio Rusnak koji je nakon varke zabio za 2:0.

Ostali rezultati kvalifikacijskih utakmica za EURO 2020.:

SKUPINA C

SJEVERNA IRSKA - ESTONIJA 2-0 (McGinn 53, Davis 75pen)

NIZOZEMSKA - BJELORUSIJA 4-0 (Depay 1, 53pen, Wiynaldum 21, van Dijk 86)

SKUPINA E

HRVATSKA - AZERBAJDŽAN 2-1 (Barišić 44, Kramarić 79//Šejdajev 19)

SLOVAČKA - MAĐARSKA 2-0 (Duda 43, Rusnak 85)

SKUPINA G

AUSTRIJA - POLJSKA 0-1 (Piatek 68)

MAKEDONIJA - LATVIJA 3-1 (Alioski 11, Elmas 23, 90+3//Isajevs 87)

IZRAEL - SLOVENIJA 1-1 (Zahavi 55//Šporar 48)

SKUPINA I

KAZAHSTAN - ŠKOTSKA 3-0 (Pertsukh 6, Vorogovskiy 10, Zainutdinov 51)

CIPAR - SAN MARINO 5-0 (Sotirou 19pen, 23pen. Kousoulos 26, Efrem 31, Laifis 56)

BELGIJA - RUSIJA 3-1 (Tielmans 14, E. Hazard 45pen, 88//Čerišev 16)

25. travanj 2024 09:19