Reuters / Phil Noble
FA CUP

Everton izbacio Chelsea

Piše: HinaObjavljeno: 12. ožujak 2016. 22:12

Nogometaši Evertona plasirali su se u polufinale engleskog FA Cupa, oni su u subotu u četvrtfinalu na svom Goodison Parku svladali Chelsea sa 2-0 (0-0).

Junak pobjede Evertona bio je Romelu Lukaku koji je postigao oba gola, prvoga sjajnom solo-akcijom u 78. minuti, a drugoga na dodavanje Barkleya u 82.

Kažimo da su kraj susreta oba sastava dočekala s igračem manje nakon što je Chelseaju isključen Diego Costa u 84., a Evertonu Romelu Lukaku u 87. minuti. Chelsea je tako u istom sezonu završio natjecanje u Ligi prvaka (ispali od PSG-a u osmini finala) i FA Cupu, jedinim natjecanjima koja su im mogla spasiti sezonu budući su u Premiershipu trenutno tek deseti nakon 29 kola.

Još u petak polufinale je izborio Crystal Palace koji je sa 2-0 (0-0) kao gost svladao Reading, dok će se preostala dva četvrtfinala igrati u nedjelju, a sastaju se Arsenal - Watford i Manchester United - West Ham United. Nakon tih utakmica održat će se ždrijeb polufinalnih parova.

Polufinalni ogledi na rasporedu su 23. i 24. travnja na Wembleyu.