MNK Nacional
 Damir Krajac / Hanza Media / CROPIX
SVAKA ČAST

HRVATSKI PRVAK NAPRAVIO VELIKO IZNENAĐENJE U EUROPI, ALI DALJE NIJE IŠLO Nacional se junački oprostio od elitnog natjecanja

Piše: HinaObjavljeno: 24. studeni 2017. 12:45

U susretu 2. kola B skupine Elitne runde Uefa Futsal Cupa Nacional je u Lisabonu izgubio od Sportinga 1-3 i ostao bez izgleda za plasman na završni Final Four.

Nakon što je momčad Roberta Grdovića u prvom kolu priredila iznenađenje pobijedivši bivšeg trostrukog europskog prvaka, te lanjskog finalistu ruskog prvenstva i pobjednika ruskog Kupa moskovsku Dinu, Nacional se odlično držao i protiv lisabonskog Sportinga. No, ovoga puta presudila je kvaliteta europskog doprvaka.

Nakon što je domaćin poveo 2-0 golovima Fortina (15) i Varele (27), Nacional je smanjio dvije minute prije kraja golom Matheusa. Brazilac, koji je protiv Dine zabio dva gola, je u zadnjoj minuti imao priliku za izjednačenje, ali je Marcao obranio njegov udarac. Sve dvojbe oko pitanja pobjednika riješio je Pedro Cary postigavši gol za 3-130 sekundi prije kraja susreta.

Sporting je ovom pobjedom osigurao plasman na Final Four. Ukoliko Sporting u zadnjem kolu izgubi od Dine, bodovno ga mogu dostići Nacional ili Halle-Gooik, no Portugalci su bili bolji od obje ekipe u međusobnom srazu.

U drugom susretu iz ove skupine belgijski Halle-Gooik je pobijedio Dinu 2-1.

Posljednji dvoboj Nacional ima u subotu kada će odmjeriti snage protoiv Halle-Gooika.