LJEPOTICA RAKETE

Ivan Rakitić zabio svoj prvi pogodak u dresu Barcelone, Katalonci lako s Levanteom

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 22. rujan 2014. 00:16

Nogometaši Barcelone ostali su na vrhu Primere nakon što su u 4. kolu u gostima dobili Levante s 5-0 , a hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić postigao je svoj prvijenac u dresu katalonskog kluba.

Rakitić je u 44. minuti s 25 metara opalio pravu bombu koja je odsjela u gornjem kutu vratara Levantea. Protiv zadnje momčadi lige seriju Barce je otvorio Neymar (34) na dodavanje Messija, koji je u 42. minuti promašio kazneni udarac, a Levante je pritom ostao bez isključenog Vyntre. Na 2-0 povećao je Rakitić, a potom su se u strijelce upisali Sandro (56) i Pedro (64), da bi konačno, nakon velike greške vratara, u 77. minuti konačno zabio i Messi.

Barca u dosadašnja četiri kola nije primila gol, a dala ih je čak 10, dok Levante ima gol-razliku 0-10.

U ostalim današnjim susretima Sevilla je kao gost slavila kod Cordobe s 3-1, Villareal je kod kuće dobio Rayo s 4-2, a Almerija je iznenadila pobjedom kod Real Sociedada.

Real Sociedad - Almeria 1:2

Villarreal - Rayo Vallecano 4:2

Cordoba - Sevilla 1:3

Levante - Barcelona 0:5