FRANCUSKA

Lavezzi donio pobjedu PSG-u

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 26. kolovoz 2013. 01:17

Nogometaši PSG-a slavili su u gostima kod Nantesa s 2-1 u 3. kolu Le Championnata i tako upisali svoju prvu ovosezonsku pobjedu nakon dvaju remija...

U prva je dva kola, podsjećamo, momčad Laurenta Blanca odigrala istovjetnih 1-1 na gostovanju kod Montpelliera i kod kuće protiv Ajaccioa, a neko se vrijeme činilo da bi i ova utakmica mogla završiti istovjetnim rezultatom.

Naime, u 24. je francuski prvak povo drugim ovosezonskim golom Edinsona Cavanija, na dodavanje Zlatana Ibrahimovića, ali je domaćine u egal vratio autogol brazilskog stopera Alexa u 52. minuti. No, da pariški sastav ponovo ne ostane bez punog plijena pobrinuo se Ezequiel Lavezzi koji je u 73. minuti pronašao put do mreže i proslavio svoj prvi ovosezonski gol.

U preostale dvije utakmice dana Ajacio i Nica remizirali su u susretu bez golova 0-0, dok je Lille golom Salomona Kaloua iz jedanaesterca savladao St. Etienne.

Na ligaškoj ljestvici osmoplasirani PSG sada zaostaje 4 boda za liderom Marseilleom.