BUNDESLIGA

Mandžukić konačno zabio, Wolfsburg izgubio, Bayern razbio HSV, poraz Dortmunda

Piše: Agencija TotalsportObjavljeno: 12. ožujak 2011. 19:29

Hrvatski nogometaš Mario Mandžukić zabio je svoj premijerni bundesligaški pogodak za Wolfsburg u dvoboju 26. kola protiv Nürnberga.

Nogometaši Wolfsburga su, međutim, izgubili na svojoj Wolksvagen Areni od Nürnberga 2-1, te upisali šesti poraz u sedam posljednjih prvenstvenih dvoboja, čime su po prvi put nakon senzacionalnog osvajanja naslova prvaka 2009. godine dospjeli u zonu ispadanja iz Bundeslige (16. mjesto).

Privremenom treneru Pierreu Littbarskom nakon pete utakmice na klupi prijeti otkaz, i to stoga što su njegovi dekoncentrorani igrači primili dva gola u sudačkim nadoknadama. Wollscheid je izjednačio glavom na 1-1 u prvoj minuti nadoknade prvog, a Nillson opet glavom u drugoj minuti nadoknade drugog poluvremena, nakon štoje korner izveo Ekici, asistent za oba gola gostiju.

Mandžukić, koji je odigrao cijelu utakmicu, također je zabio glavom, izuzetno atraktivno s prve vratnice, na asistenciju Pekarika s desne strane u 22. minuti. Uspio je probiti led u svom 18. bundesligaškom nastupu.

Predvođeni tandemom popularno nazvanim " Robbery", nogometaši Bayerna nadigrali su na Allianz Areni HSV sa 6-0, ostvarivši tako najuvjerljiviju vlastitu pobjedu sezone u prvoj utakmici nakon što je klub najavio rastanak s trenerom Louisom van Gaalom na kraju sezone.

Robben je zabio hat-trick (od 1-0 do 3-0) čime je došao do brojke od osam prvenstvenih golova iz osam nastupa, s obzirom da je u kadru tek od 2011. godine. Jednako je dobar bio Franck Ribery, koji je osim sjajnog pogotka, baš na Robbenovu asistenciju za 4-0, asistencijama pomogao još tri gola domaćih. Posebno je impresivna bila ona u 85. minuti, kojom je, poslije sjajnog prodora po lijevoj strani, prisilio Heika Westermanna da zabije autogol.

Mladen Petrić odigrao je cijelu utakmicu za HSV, a najbliže je golu bio na samom početku utakmice, pri 0-0 rezultatu. Njegov je lijep udarac lijevom nogom obranio Thomas Kraft.

Danijel Pranjić odigrao je pak cijelu utakmicu na pobjedničkoj strani na poziciji lijevog beka.

Razloga za slavlje više je imao drugi Bayernov bek: Philipp Lahm. Kapetan je protiv HSV-a odigrao svoju stotu službenu utakmicu za Bayern u neprekinutom nizu. Seriju je započeo srazom Lige prvaka protiv Barcelone 14. travnja 2009. godine.

Treći su poraz u sezoni i prvi u 2011. godini, odnosno prvi nakon poraza u Frankfurtu 18. prosinca prošle godine, upisali nogometaši dortmundske Borussije, koji su pogotkom Vedada Ibiševića (7. u sezoni) u 63. minuti izgubili na gostovanju u Sinsheimu. Hoffenheim je bod liderima bundesligaške ljestvice uzeo i u jesenskom dijelu prvenstva, u Dortmundu.

Za domaće je cijelu utakmicu odradio potencijalni hrvatski reprezentativac Boris Vukčević, dok su u sudačkoj nadoknadi zamijenjeni Bosanci Salihović i Ibišević.

Ivo Iličević asistencijom je pomogao prvu Kaiserlsauternovu pobjedu u 2011. godini, domaći 2-1 trijumf protiv Freiburga. Hrvatski je reprezentaivac asistirao Nemecu za pogodak u 33. minuti s desne strane. Sedam minuta ranije pogodio je vratnicu iz izgledne prigode unutar 16-erca.

U pobjedi domaćih nije mogao sudjelovati Srđan Lakić, i to zbog ozljede stopala.

Nogometaši Schalkea novom su pobjedom (2-1 u Gelsenkirchenu protiv Eintrachta) odgovorili vodstvu kluba na pokušaj smjene trenera Felixa Magatha.

Gledatelji su na Veltins-Areni vidjeli dvije kardinalne pogreške golmana. Najprije je gostujući Fährmann skrivio penal dok mu se s leđa, prilikom ispucavanja lopte, prišuljao Raul i oteo mu loptu. Precizno je 11-erac u prvoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena izveo Jurado.

Gosti su izjednačili postigavši svoj prvi gol u 2011. godini (pobjedu još uvijek čekaju) preko Tzavellasa sa 73 (!) metra. Ispucao je lijevi bek loptu iz svoje polovice daleko naprijed prema Gekasu. Lopta je pri odskoku prevarila Manuela Neuera i završila u mreži. Dogodilo se to u 70. minuti.

Iskupio se reprezentativni vratar Njemačke 14 minuta kasnije asistiravši dugim ispucavanjem za još jednog Grka, ali ovaj put u domaćoj momčadi – Angelosa Charisteasa, koji je zabio svoj prvi gol u sezoni i prvi uopće za Schalke u prvome ovosezonskom nastupu za klub koji je pojačao prošlog siječnja.

Zamijenio je visoki centarfor Marija Gavranvića samo minutu prije no što je postigao gol. Potencijalni hrvatski reprezentativac imao je nekoliko solidnih prilika, a posebno je dobru propustio u 62. minuti. Uz pomoć golmana Fährmanna uspio je promašiti praktički prazan gol pogodivši vratarevu ispruženu ruku dok je ovaj ležao na podu.