Getty Images / Manuel Queimadelos Alonso/Getty Images
SPEKTAKL U MIAMIJU

NOVI FANTASTIČAN POGODAK IVANA RAKITIĆA Barcelona na krilima hrvatskog majstora srušila Talijane

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 08. kolovoz 2019. 10:44

U noći sa srijede na četvrtak prijateljsku su utakmicu na američkom kontinentu odigrali Barcelona i Napoli. Španjolski je prvak slavio s 2:1, a pogodak za pobjedu 11 minuta prije kraja djelo je Ivana Rakitića. Hrvatski reprezentativac zabio je tako svoj drugi ovosezonski zgoditak u pripremnim utakmicama, a nakon londonskog Chelseaja na njegovu je listu "žrtava" dodan i talijanski viceprvak.

Pred 57 tisuća gledatelja na Hard Rock stadionu u Miamiju, gdje je Rakitić već igrao s hrvatskom reprezentacijom protiv Perua u ožujku prošle godine, Barca je bila bolji suparnik, a Raketa je u 79. minuti vrhunski zakucao u gol Alexa Mereta odbijenu loptu s ruba kaznenog prostora.

Inače, sva tri pogotka na utakmici postigli su Barcini nogometaši. Najprije je Sergio Busquets u 38. minuti pogodio "na pravu stranu", a onda je Samuel Umtiti četiri minute kasnije autogolom izjednačio rezultat. Rakitić je za Barcelonu odigrao cijelu utakmicu.

19. travanj 2024 02:08