Goran Mehkek / CROPIX
GRČKA LIGA

Pranjić asistirao za PAO

Pao je poveo golom Berga, a izjednačio je de Vincenti. 'Zeleni' su stigli do novog vodstva u 83. minuti kada je Nikolaos Karelis iskoristio Pranjićevu asistenciju.
Piše: HinaObjavljeno: 24. studeni 2013. 22:05

U susretu 12. kola grčkog nogometnog prvenstva Panathinaikos je pobijedio PAS Giannenu 3-1, a za drugi gol domaćeg sastava asistirao je povratnik u hrvatsku reprezentaciju Danijel Pranjić.

Pao je poveo golom Marcusa Berga u 32. minuti, a 20 minuta kasnije izjednačio je Tomas de Vincenti. 'Zeleni' su stigli do novog vodstva u 83. minuti kada je Nikolaos Karelis iskoristio Pranjićevu asistenciju. Sve dvojbe oko pitanja pobjednika Karelis je razriješio golom u 90. minuti za 3-1. Pranjić je odigrao svih 90 minuta, dok je Gordon Schildenfeld igrao do 61. minute.

Danas je odigran i jedan od najvećih derbija grčkog nogometa, solunski derbi u kojem je domaćin PAOK pobijedio Aris 3-1. Golove za PAOK zabili su Lucas (72), Athanasiadis (80) i Vukić (90), dok je strijelac za goste bio Udodji (59).

Na ljestvici vodi Olympiakos sa 34 boda, PAOK ima 28, a Atromitos na trećem mjestu 21 bod. Panathinaikos je četvrti sa 20 bodova.