AL AIN CITY, UNITED ARAB EMIRATES - MARCH 23: Eiji Kawashima (1) and Yasuyuki Konno of Japan (17) celebrate victory with team mates after the FIFA 2018 World Cup qualifying match between United Arab Emirates and Japan at Hazza Bin Zayed Stadium on March 23, 2017 in Al Ain City, United Arab Emirates. (Photo by Francois Nel/Getty Images,)
Francois Nel/Getty Images / Getty Images,

ZAVRŠNA FAZA KVALIFIKACIJA

• 23.03.2017. u 19:56

• Nogometna reprezentacija Kine pobijedila je Južnu Koreju 1-0 produživši nadu u svoj plasman na svjetsko prvenstvo 2018. godine u Rusiji, dok je Irak iznenadio Australiju odigravši 1-1.

Kina, koju vodi talijanski stručnjak Marcello Lippi, je porazila Južnu Koreju golom Dabao Yua u 34. minuti utakmice.

Bila je to prva kineska pobjeda u skupini A završnog kruga kvalifikacija za plasman na SP 2018.

Sirija, ratom devastirana država, je pomalo neočekivano svladala Uzbekistan 1:0 i tako se primaknula pozicijama koje vode na SP.

Nakon šest kola Kina ima pet bodova, četiri manje od Uzbekistana na trećem mjestu koje vodi u dodatne kvalifikacije. Na vrhu skupine je Iran sa 14 bodova, dok je Južna Koreja druga sa 10 bodova. Prva dva mjesta direktno vode u Rusiju.

U skupini B Japan i Saudijska Arabija su na gostovanjima pobijedili UAE 2-0 i Tajland 3-0 zadržavši prve dvije pozicije na ljestvici. Japan kojeg vodi bivši trener Dinama Vahid Halilhodžić je tako napravio važan korak prema SP i usput se osvetio UAE-u za poraz u 1. kolu u Saitami.

Irak je ugostio Australiju na neutralnom terenu u Teheranu odigravši 1-1 čime su Australci sve dalje od direktnog plasmana na SP.

Australija je sada treća s tri boda manje od vodećeg dvojca, ali i sa samo jednim bodom više od Ujedinjenih Arapskih Emirata na četvrtom mjestu.

Australija je povela u 39. minuti golom Mathewa Leckiea, a izjednačio je u 76. minuti Ahmed Yasin. Za australsku vrstu je do 72. minute igrao Toni Jurić, nekadašnji napadača Trnja, Sesveta, Lokomotive i Intera, a danas člana Luzerna.