Getty Images
GOLIJADA U OLD FIRMU

Piše: HinaObjavljeno: 10. rujan 2016. 18:11

U prvom prvenstvenom "Old Firm" derbiju nakon više od četiri godine Celtic je na svom stadionu deklasirao Rangers sa 5-1 (2-1) u susretu 5. kola škotske lige.

Junak pobjede Celtica bio je 20-godišnji francuski napadač Mousa Dembele koji je postigao tri pogotka i asistirao za još jedan. Dembele je doveo Celtic u vodstvo od 2-0 golovima u 33. i 42. minuti da bi Joe Garner u 45. minuti smanjio na 2-1 i vratio nadu Rangersu.

No, u nastavku utakmice je Sinclair u 61. minuti povisio na 3-1 na asistenciju Dembelea, a mladi je Francuz svoju sjajnu utakmicu okrunio trećim golom za 4-1 u 83. Konalnih 5-1 postavio je Stuart Armstrong u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Niko Kranjčar je za Rangers odigrao prvo poluvrijeme, dok Jozo Šimunović nije konkurirao za nastup u momčadi Celtica.

Celtic je sada vodeći na ljestvici sa 12 bodova iz četiri susreta, dok je Rangers drugi s osam bodova iz pet utakmica.

Rangersu je ovo prva sezona u najvišem rangu škotskog nogometa nakon što je prije četiri sezone zbog financijskih problema izbačen u četvrtu ligu.