Screenshot

POGLEDAJTE SITUACIJU

• 23.03.2019. u 20:25

• DINAMO - MURA 2:2 (1:0 - Oršić (18), 2:0 - Andrić (27-11 m), 2:1 - Čuić (66-ag), 2:2 - Kouter (68).

DINAMO: Zagorac - Moharrami, Lešković, Dilaver, Gogić - Gjira - Šitum, Fintić, Moro, Oršić - Andrić (od 33. Maloku) (još su igrali: Knežević, Carraceido, Kim, Šantek, Čuić, Bagarić, Barišić, Tolić). TRENER: Nenad Bjelica.

MURA: Šafarić - Rebernik, Maruško, Bošković, Pucko - Karničnik, Šporn, Lorbek, Bobičanec - Ćerimagić, Sirk (još su igrali: Obradović, Peričić, Kozar, Kouter, Maroša, Perčić, Šušnjara, Šturm). TRENER: Ante Šimundža.

Reprezentativna stanka, idealno vrijeme za pripremnu utakmicu. Dvoboj sa slovenskim prvoligašem Murom (2:2) na trenutke je podsjećao na utakmicu za bodove, bilo je tu i čvrstih startova, opasnih. Tako je Šafarić, vratar Mure, u 27. minuti oštro startao u Komnena Andrića. Jauk se čuo do Dubrave, ostao je Dinamov napadač ležati, doktori su mu pomagali.

Onda je ustao, izveo kazneni udarac, zabio za 2:0, ali koju minutu kasnije ipak shvatio da više ne može. Bol je bila prejaka, šepajući je napustio travnjak, umjesto njega ušao je Trojan Maloku.

- Dobio je udarac u tetivu, vidjet ćemo idućih dana kakva je ozljeda - rekao je nakon utakmice Nenad Bjelica, koji je, pak, iznenadio stavljanjem Nikole More u momčad. Imao je on problema s trbušnim zidom, propustio je utakmicu u Velikoj Gorici, nije otišao ni na okupljanje U-21 reprezentacije, činilo se da je ozljeda teže prirode i da će biti upitan i za iduće utakmice. Kad ono, Moro je zaigrao protiv Mure i odigrao 60 minuta.

Ozljeda Komnena Andrića u 37. minuti videa

- On je bio na terapiji u Beogradu tri dana, vratio se i rekao da se dobro osjeća, zato je odigrao 60 minuta - kaže Bjelica.

Da ne bi netko pomislio, nisu Dinamo i Moro namjerno "sabotirali" Gračanovu reprezentaciju, naprotiv. Jednostavno, ozljeda trbušnog zida je škakljiva, s njom se nikad ne zna koliko će problema zadavati. Vidjeli smo to na Ademijevu primjeru, on je morao na operaciju, kao i Leovac, Šunjić je to izbjegao, a za Moru je ova utakmica bila svojevrsni test. Još prije neki dan bio je na terapijama, da mu nije krenulo nabolje i da nije mogao izdržati 60 minuta, bio bi to loš signal. Zato ga je Bjelica stavio, činjenica da je dobro podnio sat vremena igre mogla bi biti znak da neće biti većih posljedica!?

Inače, od igrača iz prve momčadi koji su ostali s klubom u reprezentativnoj stanci, osim Andrića i More, igrali su još Zagorac, Moharrami, Dilaver, Lešković, Šitum i Oršić. Koji je zabio prekrasan gol za 1:0, nešto kao Kramarić protiv Mađarske. Oršić ne bira utakmice, njemu je svaki suparnik isti. U nastavku, kad je Bjelica promijenio čitavu momčad, pogotovo nakon te 60. minute, Mura se malo okuražila i izjednačila u samo jednoj minuti.

Prvo je Čuić zabio u vlastitu mrežu, a onda je šezdesetak sekundi kasnije Zagorca svladao Kouter. Reakcija Dinamova vratara bila je neočekivana, kažemo, baš kao da je utakmica za bodove. Nakon prvog primljeno gola "zafitiljio" je nogom bočicu s vodom, a nakon drugog poslao loptu na tribinu te potom nogom pošteno izudarao vratnicu. Pitamo se što bi bilo da je primio i treći, bi li preživjela konstrukcija gola. No, nije primio, spasio je sam vrata u dvije velike prilike Slovenaca i sačuvao remi.

- Želimo biti u natjecateljskom ritmu i to je razlog što smo dali prvotimcima šansu 60 minuta. Ovaj tjedan samo više regeneracijski trenirali, sljedeći tjedan ćemo nešto više trenirati. Vidjeli smo i neke mlade igrače, dali smo im šansu da igraju za prvu momčad da vide i oni koja je razlika u razini između prve i druge momčadi - rekao je Bjelica.

Spomenimo da osim Ademija i Hajrovića koji su već dulje izvan terena, protiv Mure nisu igrali ni Theophile-Catherine i Perić zbog manjih ozljeda, nipošto ozbiljnih kako se zasad čini.