Screenshot/Youtube
NOGOMETNA DRAMA

Piše: HinaObjavljeno: 11. studeni 2016. 00:03

U prijateljskom nogometnom susretu igranom u Dohi katarska reprezentacija je pobijedila Rusiju 2-1.

U sudaru domaćina iduća dva svjetska prvenstva dosuđena su čak četiri jedanaesterca pri čemu su samo dva dva realizirana.

Povela je Rusija u petoj minuti golom Aleksandera Samedova iz jedanaesterca. U 34. minuti iz kaznenog udarca je izjednačio Boualem Khouki, a pobjedu domaćinu donio je Karim Boudiaf u 72. minuti.

Oba sastava su propustila realizirati po jedan kazneni udarac. Za Katar je bio neprecizan Ibrahim Majed u 29. minuti, dok je za Rusiju udarac s 'kreča' zapucao Aleksander Kokorin u 86. minuti.

Rusija će biti domaćin svjetskog prvenstva 2018. godine, a Katar četiri godine kasnije.

25. travanj 2024 12:12