Leo Messi
 ANDER GILLENEA / AFP / ANDER GILLENEA AFP
NOVA SENZACIJA

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 06. veljača 2020. 23:56

Nogometaši Athletica iz Bilbaoa posljednji su polufinalisti ovosezonskog izdanja Španjolskog kupa, oni su u četvrtfinalu na svom San Mamesu svladali Barcelonu sa 1-0 (0-0).

Pogodak za veliku pobjedu postigao je Inaki Williams u trećoj minuti sudačke nadoknade.

Hrvatski reprezentativni veznjak Ivan Rakitić igrao je za Barcelonu do 69. minute.

Bio je to susret dva najtrofejnija kluba u Kupu kralja, Barcelona je ovo natjecanje osvajala rekordnih 30 puta, dok je Athletic 23 puta slavio, no posljednji put još 1984. godine. U 21. stoljeću Athletic je tri puta stizao do finala, 2009., 2012. i 2015., ali je svaki put gubio upravo od Barcelone.

Ranije u četvrtak još je jedan baskijski klub izborio polufinale izbacivši drugog velikana, Real Sociedad iz San Sebastiana je sa 4-3 (1-0) kao gost svladao Real Madrid.

Real Sociedad dosada je dva puta osvajao Kup, prvi put davne 1909. godine, a drugi 1987., dok je posljednji put u finalu nastupio 1988.

Još u utorak u polufinale se plasirala Granada 2-1 pobjedom protiv lanjskog pobjednika Valencije, a u srijedu je među posljednja četiri sastava ušao i drugoligaš Mirandes 4-2 uspjehom protiv Villarreala. Niti jedan od ta dva sastava dosada nije osvajao Kup.

24. travanj 2024 18:57