NAPOLI PREBIO MILAN

Piše: HinaObjavljeno: 04. listopad 2015. 19:10

Hrvatski reprezentativac Ivan Perišić postigao je prvijenac za Inter u Serie A izjednačivši rezultat na 1-1 u susretu protiv Sampdorije.

Momčad iz Genoe je povela 1-0 u 51. minuti golom Luisa Muriela, a Perišić je izjednačio u 76. minuti na asistenciju Maura Icardija. Marcelo Brozović nije nastupio za goste.

Sampdoria 1-1 Inter Milan : Ivan Perisic goal by phuoc-vinh-dinh

Roma je slavila na gostovanju kod Palerma pobijedivši 4-2. Rimljani su sav posao obavili u prvih pola sata postigavši tri gola, a strijelci su bili Miralem Pjanić (2), Alessandro Florenzi (13) i Gervinho (27). Domaćin je u nastavku smanjio zaostatak golovima Alberta Gillardina (58) i Gonzaleza (90+1), a Gervinho je u drugoj minuti sudačke nadoknade potvrdio pobjedu rimskog sastava. Za Palermo je u prvom poluvremenu igrao Mate Jajalo.

Udinese i Genoa su remizirali odigravši 1-1. Alberto di Natale je doveo Udinese u vodstvo u 47. minuti, a izjednačio je Diego Perotti (76-11m). Stipe Perica nije nastupio za Udinese.

Talijanski nogometni prvak Juventus pobijedio je Bolognu 3-1 ostvarivši tek drugu pobjedu u prvih sedam kola.

Gosti su poveli u petoj minuti golom Anthonyja Mouniera, no torinska 'Stara dama' je preokrenula rezultat s tri gola. Do kraja poluvremena izjednačio je Alvaro Morata (33), a u nastavku susreta golove su zabili Paulo Dybala (52-11m) i Sami Khedira (63). Hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić nije nastupio za Juve zbog ozljede.

Pobjedu je ostvario i Lazio porazivši Frosinone 2-0. Lazio je bivšeg drugoligaša slomio tek u posljednjih deset minuta golovima Balde Diao Keite (80) i Filipa Đjorđevića (90+4).

U derbiju sedmog kola talijanskog nogometnog prvenstva Napoli je na San Siru deklasirao Milan 4-0, dok je Fiorentina pobjedom protiv Atalante 3-0 preuzela vrh ljestvice Serie A.

Fiorentina je vrata pobjede širom otvorila već u šestoj minuti utakmice kada je Gabriel Paletta skrivio kazneni udarac i pritom dobio crveni karton, a jedanaesterac iskoristio Josip Iličić. U 34. minuti je Borja Valero povisio na 2-0 i praktički riješio pitanje pobjednika. Točku na i uvjerljivog nastupa 'viola' stavio je Joan Verdu u sudačkoj nadoknadi na asistenciju Nikole Kalinića. Hrvatski napadač je odigrao svih 90 minuta za domaći sastav kao i Milan Badelj dok Ante Rebić nije ulazio u igru.

U derbiju kola Napoli je na San Siru 'razbio' Milan 4-0 uz sjajnu predstavu dvostrukog strijelca Lorenza Insignea (48, 68). Pogodak za goste zabio je i Allan (13), a očajno izdanje Milana upotpunio je Rodrigo Ely autogolom u 77. minuti. Ivan Strinić nije nastupio za goste.

Na ljestvici vodi Fiorentina sa 18 bodova, Inter je drugi s dva boda manje, a na trećem mjestu je Lazio sa 15 bodova. Napoli je uvjerljivom pobjedom skočio na šesto mjesto sa 12 bodova.

REZULTATI

Milan - Napoli 0-4 (Allan 13, insigne 48, 68, Ely 77-ag)

Fiorentina - Atalanta 3-0 (Iličić 6-11m, Borja Valero 34, Verdu 90)

Juventus - Bologna 3-1 (Morata 33, Dybala 52-11m, Khedira 63 / Mounier 5)

Lazio - Fiorentina 2-0 (Keita 80, Đorđević 90+4)

Udinese - Genoa 1-1 (Di Natale 47 / Perotti 76-11m)

Palermo - Roma 2-4 (Gilardino 58, Gonzalez 90+1 / Pjanić 2, Florenzi 13, Gervinho 27, 90+2)

Sampdoria - Inter 1-1 (Muriel 51 / PERIŠIĆ 76)

Empoli - Sassuolo 1-0 (Maccarone 88)