4. KOLO EL-a

Nogometaši Napolija deklasirali su Midtjylland 5-0 u susretu 4. kola D skupine Europske lige osiguravši nastavak natjecanja. Europsko 'proljeće' osigurali su i Borussija Dortmund, Rapid Beč, te Molde.
Piše: HinaObjavljeno: 05. studeni 2015. 22:40

Golove za talijanski sastav zabili su Omar El Kaddouri (13'), Manolo Gabbiadini (23', 38'), Christian Maggio (54'), Jose Callejon (77'). Ivan Strinić je igrao za Napoli do 69. minute.

U drugom susretu iz ove skupine Club Brugge je pobijedio varšavsku Legiju 1-0 golom Thomasa Meuniera (38'). Ivica Vrdoljak nije nastupio za Legiju. Na ljestvici vodi Napoli sa 12 bodova, ispred Midtjyllanda (6), Club Bruggea (4) i Legije (1).

Nastavak natjecanja osigurao je i norveški Molde u skupini A. Klub kojeg je zagrebački Dinamo izbacio u kvalifikacijama Lige prvaka je pobijedio u Glasgowu škotskog velikana Celtic 2-1, a sva tri gola pala su u prvom poluvremenu. Golove za goste zabili su Mohamed Elyounoussi (21') i Daniel Hestad (37'), dok je strijelac za Celtic bio Kris Commons (26'). Jozo Šimunović je započeo utakmicu u redovima Celtica, no zbog ozljede gležnja morao je napustiti teren već u devetoj minuti.

U drugom susretu Ajax i Fenerbahče su u Amsterdamu odigrali 0-0. Na ljestvici vodi Molde sa 10 bodova, Fenerbahče ima pet, Ajax tri, a Celtic je na četvrtom mjestu s dva boda.

Borussija Dortmund je također osigurala nastavak natjecanja. Njemački bundesligaš je na svom travnjaku u susretu C skupine lakoćom porazio Gabalu 4-0 golovima Marca Reusa (28'), Pierrea-Emericka Aubameyanga (45'), Gonzala Castra (67') i Henrika Mhitarjana (70').

U drugom dvoboju PAOK našeg Igora Tudora je na gostovanju kod Krasnodara izgubio 1-2. Golove za domaći sastav zabili su Ari (33') i Joaozinho (67'-11m), dok je pogodak za PAOK postigao Robert Mak (90+1'). Marin Leovac nije konkurirao za sastav grčke momčadi.

Na ljestvici vodi Borussija Dortmund sa 10 bodova, na drugom mjestu je Krasnodar sa sedami bodova, PAOK ima tri boda, a na začelju je Gabala s jednim bodom.

U susretu 4. kola B skupine Europske Lige Liverpool je na gostovanju pobijedio Rubin 1-0 golom Jordona Ibea (53). Dejan Lovren je odigrao cijeli susret za 'rese'. U drugom susretu Sion i Bordeaux su odigrali 1-1. Gosti su poveli u 67. minuti golom Thomasa Tourea,. a izjednačio je Clement Chantôme (90+4') pogodivši vlastitu mrežu. Na ljestvici vodi Sion (8), ispred Liverpoola (6), Bordeauxa (3) i Rubina (2).

Dalje iz skupine E ide i Rapid koji je na gostovanjui pobijedio Viktoriju Plzen 2-1. Identičnim rezultatom Villarreal je u Minsku pobijedio Dinamo i također je na korak do potvrde prolaza. Rapid vodi na ljestvici sa 12 bodova, Villarreal ima devet, Viktorija tri, a Dinamo je bez bodova.