PREMIERSHIP

Manchester City i Arsenal su kiksali tako da je prvo mjesto preuzeo Chelsea
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 08. veljača 2014. 20:26

Svoj račun u Tigrovima konačno je otvorio i - Nikica Jelavić. Hrvatski je golgeter doveden kao najskuplje pojačanje Hulla u povijesti kluba, a nakon isključenja Wesa Browna, priča za goste bila je olakšana. Shane Long je započeo, a Jelavić karakterističnim udarcem glavom odlučio pobjednika na gostovanju kod Sunderlanda. Najbolji način rezerviranja karte za Brazil, definitivno...

Chelsea je na Stamford Bridgeu pobijedio Newcastle s 3-0, čime je stigao do osme prvenstvene pobjede u zadnjih 10 nastupa, uz dva remija u tom nizu od 10 utakmica bez poraza. Tom pobjedom je Chelsea zasjeo na prvo mjesto na ljestvici, jer je Arsenal ranije izgubio na Anfieldu od Liverpoola s 5-1, dok je Manchester City odigrao skromnih 0-0 na gostovanju kod Norwicha. Momčad Josea Mourinha ima bod više od Arsenala, dva više od Manchester Cityja, a svoju šansu u borbi za titulu vreba i Liverpool koji ima 6 bodova manje od Chelseaja.

sunderland 0-2 hull city all goals and... by EplHighlights

Eden Hazard zabio je sva tri gola protiv Newcastlea. Postigao je 14. igrač koji je zabio hat-trick za Chelsea u Premierligi. Prvi gol zabio je u 27. minuti nakon dobrog dodavanja Ivanovića, za drugi gol u 34. minuti mu je krasno petom asistirao Eto'o, dok je točku na i stavio iz kaznenog udarca u 63. minuti, koji je iznudio Eto'o.

Manchester City je kao domaćin demolirao Norwich sa 7-0 početkom studenog, ali je na gostovanju kod tog kluba odigrao vrlo skromnih 0-0. Očito je na Cityjeve igrače ostavio trag domaći poraz u prošlom kolu od Chelseaja 1-0, od kojeg se niti u ovoj utakmici nisu oporavili. Imali su svega dva udarca u okvir gola, koliko i domaćin. Prvi puta nakon siječnja 2012. godine, City nije zabio u dvije prvenstvene utakmice u nizu.

Ozlijeđeni hrvatski reprezentativni stoper Dejan Lovren nije konkurirao za momčad Southamptona, koja je kao domaćin dvaput vodila protiv Stokea, ali je dvoboj završio rezultatom 2-2.0.

Premierliga, 25. kolo:

Liverpool - Arsenal 5-1 (Škrtel 1, 10, Sterling 16, 52, Sturridge 20 / Arteta 69-11m)

Chelsea – Newcastle 3-0 (Hazard 27, 34, 63 – 11 m)

Norwich – Manchester City 0-0

Sunderland – Hull 0-2 (Long 16, Jelavić 62)

Aston Villa- West Ham 0-2 (Nolan 46, 48)

Crystal Palace – West Bromwich 3-1 (Ince 15, Ledley 27, Chamakh 69 – 11 m / Bifouma 46)

Southampton – Stoke 2-2 (Lambert 6, Davis 41 / Odemwingie 38, Crouch 44)

Swansea – Cardiff 3-0 (Routledge 47, Dyer 79, Bony 85)