DAVID KLEIN REUTERS
SLAVILI KAO NIKAD

ARSENAL PREKINUO CRNI NIZ, KOVAČ OSTAO 'NA ČEKANJU' Preokret u devet minuta, pobjeda za topnike nakon 45 dana!

U posljednjem susretu 16. kola engleskog nogometnog prvenstva Arsenal je na gostovanju pobijedio West Ham United sa 3-1 ostvarivši prvu pobjedu u posljednjih osam kola
Piše: HinaObjavljeno: 10. prosinac 2019. 00:17

Arsenal je dvoboj protiv West Hama dočekao s nizom od sedam kola bez pobjede. Posljednju ligašku pobjedu "topnici" su ostvarili prije dva mjeseca protiv Bournemoutha, a potom upisali četiri remija i tri poraza.

Seriju su napokon prekinuli protiv gradskog suparnika, premda se nakon prvog poluvremena činilo kako će Arsenalov crni niz još potrajati.

"Čekičari" su poveli u 38. minuti golom Angela Ogbonne na ubačaj Pabla Fornalsa. Domaćin je držao vodstvo do 60. minute, a potom se raspao i u devet minuta primio tri gola.

Soccer Football - Premier League - West Ham United v Arsenal - London Stadium, London, Britain - December 9, 2019  Arsenal's Pierre-Emerick Aubameyang scores their third goal   REUTERS/David Klein  EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or

Izjednačio je Gabriel Martinelli u 60. minuti, šest minuta kasnije Nicolas Pepe je doveo "Topnike" u vodstvo, a pitanje pobjednika je razriješio Pierre-Emerick Aubameyang u 69. minuti.

Za razliku od Arsenala koji je prekinuo crni niz, West Ham je upisao već peti poraz u zadnjih šest kola.

Na ljestvici vodi Liverpool sa 46 bodova, Leicester City na drugom mjestu ima 38 bodova, a treći je Manchester City sa 32 boda.

Arsenal je deveti, a West Ham na 16. mjestu.

Navodno je na tribinama bio i Niko Kovač koji se, kako pišu engleski mediji, otvoreno ponudio za posao...

REZULTATI:

West Ham United - Arsenal 1-3 (Ogbonna 38 / Martinelli 60, Pepe 66, Aubameyang 69)

18. travanj 2024 12:24