Chelsea
 Ian KINGTON / AFP / IAN KINGTON AFP
PREMIER LIGA

CHELSEA SLAVIO NA STAMFORD BRIDGEU U VELIKOM LONDONSKOM DERBIJU Mateo Kovačić odigrao još jednu briljantnu utakmicu!

Piše: HinaObjavljeno: 22. veljača 2020. 17:34

U dvoboju 27. kola engleskog nogometnog prvenstva Chelsea je na svom Stamford Bridgeu svladao izravnog suparnika za četvrto mjesto na ljestvici Tottenham Hotspur sa 2-1 (1-0).

Chelsea je poveo 2-0 golovima Girouda (15) i Marcosa Alonsa (48), da bi na konačnih 2-1 nesretnim autogolom smanjio Ruediger (89-ag) u samoj završnici dvoboja.

Hrvatski reprezentativni veznjak Mateo Kovačić odigrao je čitav susret za četvrti Chelsea koji sada ima 44 boda, četiri više od petog Tottenhama.

Nogometaši Sheffield Uniteda propustili su priliku skočiti na peto mjesto ljestvice engleskog prvenstva, oni su u susretu 27. kola na svom terenu odigrali 1-1 (1-1) s Brighton and Hove Albionom na svom terenu.

Sheffield je poveo golom Stevensa (26), a na 1-1 poravnao je Maupay (30).

Nogometaši Manchester Cityja učvrstili su se na drugoj poziciji engleskog prvenstva minimalnom 1-0 (0-0) pobjedom na gostovanju kod Leicester Cityja u susretu 27. kola.

Pogodak vrijedan tri boda postigao je Gabriel Jesus u 80. minuti na proigravanje Mahreza. Time je Brazilac ispravio Aguera kojemu je u 62. minuti vratar domaćih Schmeichel obranio kazneni udarac.

Drugi City sada ima 57 bodova, sedam više od trećeg Leicestera, ali čak 19 manje od vodećeg Liverpoola. Šesti Sheffield United sada ima 40 bodova, kao i peti Tottenham Hotspur.

20. travanj 2024 08:47