LONDON, ENGLAND - MAY 05: Mateo Kovacic of Chelsea in action during the Premier League match between Chelsea FC and Watford FC at Stamford Bridge on May 05, 2019 in London, United Kingdom. (Photo by Richard Heathcote/Getty Images)
Richard Heathcote/Getty Images

PREMIERSHIP

DINAMOV PROTIVNIK MOĆAN, LIVERPOOL SAVRŠEN, CHELSEA OPET NESRETAN Mateo Kovačić i društvo opet ispustili pobjedu u već dobivenoj utakmici

• Hina

• 31.08.2019. u 21:08

• Nogometaši Manchester Uniteda ponovno su kiksali, Chelsea opet nije imao sreće, a Manchester City je pobjedom u 4. kolu Premier lige na koji sat preuzeo prvo mjesto na ljestvici. No, Liverpool, koji je igrao u kasnijem terminu, sigurnom se pobjedom brzo vratio na vrh.

Chelsea ponovno nije imao sreće. U susretu protiv Sheffield Uniteda vodio je 2-0 golovima Tammyja Abrahama (19, 43). Na startu drugog poluvremena smanjio je Callum Robinson (46), a u samoj završnici susreta, u 89. minuti, stoper Chelseaja Kurt Zouma postiže autogol za konačnih 2-2. Mateo Kovačić bio je u početnoj postavi i igrao je za Chelsea do 83. minute, pruživši solidnu partiju.

Iako je poveo 1-0 i posljednjih 20 minuta imao je igrača više, Manchester United nije uspio doći do pobjede na gostovanju kod Southamptona, završilo je 1-1. "Crveni vragovi" poveli su u 10. minuti, a strijelac je bio velški reprezentativac Daniel James, kojemu je to treći prvenstveni pogodak. Southampton je izjednačio golom Jannika Vestergaarda (58), a u 73. minuti ostao je s igračem manje jer je veznjak Kevin Danso dobio crveni karton. Unatoč tome, domaćini su uspjeli sačuvati remi.  Manchester City je uvjerljivo svladao Brighton sa 4-0. Pogotke za Manchester City postigli su De Bruyne (2), Agüero (42, 55) i Bernardo Silva (79).

Liverpool je u gostima kod Burnleyja slavio sa 3-0 te je zadržao stopostotan učinak. Gosti su poveli u 33. minuti. Trent Alexander-Arnold ubacio je u kazneni prostor, lopta je okrznula napadača Burnleyja Chris Wooda i završila u mreži. Preostala dva pogotka Liverpool je postigao iz kontranapada, a strijelci su bili Sadio Mané (37) i Roberto Firmino (80).