REUTERS/Phil Noble
DVA GOLA U TRI MINUTE

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 14. travanj 2019. 21:22

U velikom derbiju 34. kola Premiershipa Liverpool je na Anfieldu pobijedio Chelsea s 2:0.

Time su 'Redsi' vratili prvo mjesto ljestvice koje su nakratko izgubili od Manchester Cityja, pa sada imaju dva boda više, ali i utakmicu više od 'Građana'.

U prvom poluvremenu mreže su mirovale i početni rezultat na semaforu stajao je sve do 51. minute. A onda je Sadio Mane s glavom nakon ubacivanja Jordana Hendersona s desne strane zabio za 1:0.

Screenshot: Twitter

Apsolutno naljepši trenutak susreta dogodio se samo dvije minute kasnije kada je Mohamed Salah maestralnom golčinom zapečatio pobjedu Liverpoola. Tukao je iskosa s desne strane s 20-ak metara, a njegova lopta neobranjivo je završila u samim rašljama. Potez koji je digao na noge sve navijače Liverpoola i izazvao delirij na Anfieldu.

Zanimljivo, Salahu je to bio prvi premierligaški gol izvan ruba kaznenog prostora od siječnja 2018. godine kada je dalekometno zatresao mrežu Manchester Cityja.

Dejan Lovren čitav je susret odgledao s klupe za pričuve, kao i Mateo Kovačić za Chelsea.

20. travanj 2024 10:31