Reuters, screenshot
DERBI NA OTOKU

Na otvaranju 35. kola engleske Premier lige Manchester City je na Etihadu bio bolji od Tottenhama na Etihadu (1:0) i tako ostao u utrci s Liverpoolom za naslov prvaka. Jedini pogodak na utakmici postigao je Foden na samom otvarnju, točnije u 5. minuti. Međutim, pobjedu je City skupo platio, Kevin de Bruyne ponovno se ozlijedio i iz igre izašao u 38. minuti. Prema svemu sudeći, nastradalo je koljeno, a koliko dugo će de Bruyne izbivati s travnjaka još nije poznato.
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 20. travanj 2019. 14:57

MANCHESTER CITY - TOTTENHAM 1:0 (Foden 5')

MANCHESTER CITY: Ederson - Walker, Stones, Laporte, Zinchenko - De Bruyne (Fernandinho 38'), Gündogan, Foden (Dilva D. 85') - Sterling, Bernardo Silva - Agüero (Sane L. 66')

TOTTENHAM: Gazzaniga - Alderweireld (Llorente F.78'), Sanchez, Verthongen - Foyth, Alli (Rose D. 69'), Dier (Wanyama V. 61'), Davies - Eriksen - Son, Moura

Nije bilo golijade kao u prvoj utakmici, ali novi okršaj na Etihadu ponovno je donio niz uzbuđenja. Utakmicu je ranim pogotkom otvorio mladi Foden na asistenciju Argentinca Aguera, a nakon toga Spursi su preko Sona u dva navrata imali prilku doći do izjednačenja.

Ipak, domaćin je nastavio s pritiskom dok su se gosti uglavnom koncetrirali na kontra napade. Kreirali su i domaćini nekoliko polupirlika u prvom dijelu, ali mreže se nisu tresle.

Sporan trenutak u prvom dijelu dogodio se u 20. minuti kada je Verthongen pokupio Bernarda Silvu u kaznenom prostoru, ali sudac je smatrao kako to nije bilo dovoljno za najstrožu kaznu. Bilo bi zanimljivo vidjeti kako bi reagirao da je imao mogućnost pregledavanja VAR snimke koja će tek od iduće sezone biti na stadionima Premier lige.

screenshot

U nastavku susreta prva prilika pripala je domaćinima. U 48. minuti pucao je Aguero iz blizine, lopta se potom od bloka odbila do Fodena čiji je udarac bio slab i izrazito neprecizan.

Deset minuta kasnije nova sporna situacija na Etihadu. Walker je rukom odnio loptu ispred Allija, ali sudac nije odlučio pokazati na bijelu točku. Žestoko su protestirali gosti ali Michael Oliver još jednom ostao je pri svojoj prvotnoj odluci.

screenshot

Do kraja utakmice valja izdvojiti još dvije opasne situacije, onu u 71. minuti kada je prvi udarac Eriksena završio u bloku, da bi na odbijenu loptu naletio Moura koji ju zatim šalje visoko na tribine.

Imao je priliku Sterling deset minuta prije kraja riješiti pitanje pobjednika kada mu je udarac iz blizine sjajnom reakcijom 'skinuo' Gazzaniga, ali srećom po njega i 'građane' rezultat se od kraja susreta nije mijenjao.

City sada ima 86 bodova, jedan više od drugog Liverpoola, a oba su sastava odigrala po 34 utakmice, dok je Tottenham treći sa 67 bodova, jednim više od Arsenala i Chelseaja.

Liverpool će se imati priliku vratiti na čelu u nedjelju nakon gostovanja kod Cardiff Cityja.

Druga uzastopna pobjeda otpisanog Fulhama

Iako je već ispao iz lige Fulham je upisao drugu uzastopnu pobjedu. U prošlom kolu je dobio Everton sa 2-0, a sada je u gostima svladao Bournemouth sa 1-0 pogotkom Aleksandra Mitrovića u 53. minuti iz penala.

West Ham je vodio 1-0 i 2-1 protiv Leicestera, ali na kraju je završilo neodlučeno 2-2, zahvaljujući golovima Vardyja (67) i Harveyja Barnesa u sudačkoj nadoknadi (90+2).

Važan bod u borbi za opstanak osvojio je Brighton, koji je u gostima kod Wolverhamptona odigrao 0-0. Brighton ima tri boda više od Cardiffa, odnosno toliko ga dijeli od zone ispadanja.

Večeras Newcastle dočekuje Southampton. U nedjelju se sastaju Everton - Manchester United, Cardiff - Liverpool, te Arsenal - Crystal Palace, a u ponedjeljak Chelsea - Burnley.

MANCHESTER CITY: Ederson - Walker, Stones, Laporte, Zinchenko - De Bruyne, Gündogan, Foden - Sterling, Bernardo Silva - Agüero

TOTTENHAM: Gazzaniga - Alderweireld, Sanchez, Verthongen - Foyth, Alli, Dier, Davies - Eriksen - Son, Moura

-------------------------------------------------------------------------------------

KRAJ UTAKMICE

80. minuta - Pucao je Eriksen, ali njegov udarac završio je u bloku. Lopta se potom odbila do Moure, ali lopta je otišla visoko iznad grede

71. minuta - Sterling je imao sjajnu priliku poslati i drugu loptu u mrežu Spursa, ali Gazzaniga nevjerojatnom rekacijom zaustavlja njegov pokušaj

59. minuta - Walker je rukom odnio loptu ispred Allija, ali sudac nije odlučio pokazati na bijelu točku. Bilo bi zanimljivo vidjeti kakva bi reakcija bila da u Premier ligi postoji VAR, ali u svakom slučaju bila je to vrlo dvojbena situacija

screenshot

56. minuta - Gündogan je izveo slobodan udarac i uputio oštru loptu u kazneni prostor, ali Foyth otklanja opasnost

48. minuta - Bilo je opasno pred vratima Spursa! Pucao je Aguero iz blizine, lopta se potom od bloka odbila do Fodena čiji je udarac bio slab i izrazito neprecizan

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

44. minuta - Son je pretrčao više od pola igrališta, prošao nekoliko igrača Tottenhama i izbio sam ispred Edersona, ali Brazilac na vratima Cityja zaustavlja njegov pokušaj

40. minuta - Konačno nešto i od Spursa. Osim dvije prilike na otvaranju susreta gosti su uglavnom koncentrirani na obranu i pokušavaju zaprijetiti iz kontre. Ovog puta nakon jedne je Foyth dao oštru loptu u sredinu za Brazilca Moru, ali Ederson u zadnji trenutak hvata loptu ispred napadača

34. minuta - Još je jednom svoj udarac okušao Bernardo Silva, ovog puta iz nešto veće blizine, ali lopta odlazi ravno u Gazzanigu

32. minuta - Pucao je Bernardo s dvadesetak metara, ali lopta je od bloka otišla u korner

22. minuta - Pucao je s ruba šesnaesterca strijelac prvog pogotka Foden, ali lopta je otišla ravno u ruke gostujućeg vratara

20. minuta - Izgleda da je Verthongen udario Bernarda Silvu po nogoma unutar kaznenog prostora, ali sucu utakmice kontakt nije bio dovoljan za najstrožu kaznu

screenshot

16. minuta - Ovo puta Son je dobio idealnu loptu u prostor, sjurio se prema vratima Cityja, ali Laporte u posljednji trenutak čisti ispred našadača Tottenhama

14. minuta - Eriksen je prošao Laportea, pucao iz blizine, ali njegov udarac brani Ederson! Bila je ovo druga dobra prilika za Spurse

GOOOL - 5. minuta - Ponovno čudesno otvaranje na Etihadu! Bernardo Silva je poslao loptu na drugu vratnicu gdje ju glavom Aguero daje do Fodena koji trese mrežu Tottenhama za vodstvo

3. minuta - Prva ozbiljnija prijetnja pred vratima Cityja! Son je primio loptu na lijevoj strani, ušao u kazneni prostor i zapucao iskosa s desetak metara, ali vratar domaćina bio je na mjestu

1. minuta - Utakmica je počela!

25. travanj 2024 16:58