Reuters/Jason Cairnduff
36. KOLO

Piše: HinaObjavljeno: 26. travanj 2019. 23:50

Liverpool je s uvjerljivih 5-0 (3-0) svladao Huddersfield u prvoj utakmici 36. kola engleskog nogometnog prvenstva i ponovno zasjeo na vrh ljestvice s dva boda više i utakmicom više od Manchester Cityja.

Naby Keita je nakon 15 sekundi igre doveo Liverpool u vodstvo nakon pogreške obrane Huddersfielda i na asistenciju Mohameda Salaha, što je najbrži Liverpoolov pogodak u Premier ligi. Do kraja poluvremena momčad Juergena Kloppa je preko Manea (23) i Salaha (45+1) došla do tri gola prednosti, a isti je dvojac pogocima u 66. i 83. minuti začinio 28. ovosezonsku pobjedu Liverpoola u Premiershipu i 28. poraz Huddersfielda.

Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren se ponovno našao u početnoj postavi Liverpoola i odigrao cijelu utakmicu.

Liverpool iz 36 utakmica ima 91 bod, a Manchester City 89 iz 35 utakmica. Momčad Pepa Guardiole u nedjelju (15.05) gostuje kod Burnleyja.

U subotu je na rasporedu šest od preostalih devet utakmica 36. kola, a sastaju se: Tottenham - West Ham, Crystal Palace - Everton, Fulham - Cardiff, Southampton - Bournemouth, Watford - Wolverhampton (16.00) i Brighton - Newcastle (18.30).

Pobjeda Lyona na gostovanju kod Bašića i društva

Momčad Lyona slavila je s 3-2 (1-2) na gostovanju u Bordeauxu u prvoj utakmici 34. kola francuskog nogometnog prvenstva.

Depay je u 14. minuti doveo goste u vodstvo, a preokret su donijeli Briand (34) i De Preville (38), čijim je golovima Bordeaux poveo s 2-1. U drugom poluvremenu Lyon je ipak došao do pobjede golovima Corneta (67) i Demmbelea (85). Domaća momčad je od 73. minute igrala s igračem manje zbog isljučenja Jovanovića.

Mladi hrvatski reprezentativac Toma Bašić bio je u početnoj postavi Bordeauxa te je bio pokretač akcije za drugi pogodak svoje momčadi, koja je doživjela treći uzastopni poraz.

Lyon je sa 62 boda na trećem mjestu, iza vodećeg PSG-a s 84 i Lillea sa 65. Bordeaux je na 14. mjestu s 38 bodova.

Uvjerljiva predstava Bayera

Nogometaši Bayer Leverkusena slavili su s uvjerljivih 4-1 (1-1) na gostovanju kod Augsburga u prvoj utakmici 31. kola njemačkog prvenstva, koja je odigrana u petak, iako je domaća momčad povela već u 12. minuti.

Vodeći pogodak za Augsburg postigao je Danso, ali gosti su se vrlo brzo oporavili i izjednačili preko Vollanda u 15. minuti. U drugom poluvremenu uvjerljivu pobjedu Bayeru donijeli su Havertz (48), Tah (60) i Brandt (88).

Hrvatski reprezentativac Tin Jedvaj utakmicu je odgledao s klupe za pričuve Bayera.

Trećom uzastopnom pobjedom Bayer se s 51 bodom izjednačio po učinku s petoplasiranom Borussijom Moenchengladbach. Vodeći Bayern ima 70 bodova, jedan više od Borussije Dortmund. Treći je RB Leipzig sa 61 bodom, a četvrti Eintracht ima 53. Augsburg je ostao na 14. mjestu s 31 bodom, ali mu prvoligaški status nije ugrožen.

Od preostalih osam utakmica 31. kola šest ih je na rasporedu u subotu, a sastaju se: Borussia Dortmund - Schalke, Eintracht - Hertha, Fortuna - Werder, Hannover - Mainz, RB Leipzig - Freiburg (15.30 sati), Stuttgart - Borussia Moenchengladbach (18.30).

17. travanj 2024 18:21