NEWCASTLE UPON TYNE, ENGLAND - AUGUST 26: Mateo Kovacic of Chelsea is challenged by Deandre Yedlin of Newcastle United during the Premier League match between Newcastle United and Chelsea FC at St. James Park on August 26, 2018 in Newcastle upon Tyne, United Kingdom. (Photo by Stu Forster/Getty Images)

ZADIVIO OTOK

HRVAT ODUŠEVIO ENGLEZE! VEĆ MU PREDVIĐAJU SJAJNU BUDUĆNOST I SURADNJU S JEDNIM OD NAJBOLJIH IGRAČA SVIJETA 'Njih dvojica će biti strašan tandem'

• Sportske Novosti

• 27.08.2018. u 08:05

• Nakon tri odigrana kola Premier lige momčad Chelseaja zadržala je maksimalan učinak. Bluesi su u gostima bili bolji od Newcastlea (2:1). Junak utakmice bio je Alonso koji izborio penal iz kojeg je Belgijanac Hazard u 76. minuti zabio za vodstvo Chelseaja.

Newcastle je uspio poravnati golom Joselua u 83. minuti. No, Chelsea ipak dolazi do pobjede u 87. minuti, kada je udarac Marcosa Alonsa u svoju mrežu skrenuo DeAndre Yedlin.

Odličnu utakmicu odigrao je i naš Mateo Kovačić koji je susret započeo od prve minute. Englezi ističu kako je Hrvat odlično surađivao s Edenom Hazardom te kako je dao neku drugu dimenziju Bluesima kada je u pitanju napad.

Njegovo 'odbijanje' da se odmakne od sredine terena dalo je Belgijancu veću slobodu u posljednjoj trećini terena, što je značilo da je Chelseajeva 'desetka' bila puno opasnija po vrata domaćina.

Kovačićeva raznovrsnost i razumijevanje prostora bi mogli u budućnosti značiti i veću opasnost za protivničke obrane. Igra Chelsea će tako biti tečnija i puno manje predividljivija, ističu Englezi.