Manchester United
 REUTERS/Andrew Yates / REUTERS
PREMIER LIGA

KAKO JE BURNLEY UMALO 'UKRAO' BOŽIĆ MOURINHU? UNITED SE SPASIO U 91. MINUTI, CHELSEA LAKO DO NOVIH BODOVA West Ham ostao bez pobjede u samoj završnici

Piše: HinaObjavljeno: 26. prosinac 2017. 19:24

Aktualni engleski nogometni prvak Chelsea u susretu je 20. kola Premier lige na svom Stamford Bridgeu svladao Brighton and Hove Albion sa 2-0 (0-0), a kako je Manchester United istovremeno na Old Traffordu odigrao 2-2 (0-2) protiv Burnleya razlika imeđu drugog Uniteda i trećeg Chelseaja je smanjena na jedan bod.

Chelsea je do pobjede protiv Brightona stigao golovima dvojice španjolskih igrača u svojim redovima, Alvara Morate (46) i Marcosa Alonsa (60).

Burnley je na poluvremenu vodio sa 2-0 protiv Uniteda zahvaljujući Barnesu (3) i Defouru (36), a posebno je atraktivan bio drugi pogodak postignut iz slobodnog udarca s gotovo 30 metara. Ipak, domaći sastav se spasio poraza u nastavku, a dvostruki strijelac bio je Lingard (53, 90+1).

United sada ima 43 boda, a Chelsea 42. Na vrhu je Manchester City, koji će svoj susret 20. kola u gostima protiv Newcastle Uniteda odigrati u utorak, sa 55 bodova. Burnley je sedmi sa 33 boda, a Brighton 12. sa 21.

Igrač Tottenhama Harry Kane zabio je u utorak rekordni 38. gol u Premier ligi u 2017. godini u utakmici protiv Southamptona na stadionu Wembley, srušivši tako 22 godine star rekord kojeg je do danas držao bivši engleski napadač Alan Shearer, a usto je prestigao i Lionela Messija na ljestvici najboljih strijelaca Europe u kalendarskoj godini.

Tottenham je sada četvrti sa 37 bodova, dva manje uz utakmicu manje ima peti Liverpool, a tri manje uz također utakmicu manje šesti Arsenal. Southampton je 14. sa 19 bodova.

Nikola Vlašić nije konkurirao za nastup u dresu Evertona koji je na gostovanju kod West Bromwich Albiona odigrao 0-0. Deveti Everton sada ima 27 bodova, dok je WBA i dalje pretposljednji, 19. sa 15 bodova.

------------------------------------------------------------------------

REZULTATI:

TOTTENHAM - SOUTHAMPTON 5:2 (Kane 22, 39, 67, Alli 49, Son 51/Boufal 64, Tadić 82)

BOURNEMOUTH - WEST HAM 3:3 (Gosling 29, Ake 57, Wilson 90/Collins 7, Arnautović 81, 89)

CHELSEA - BRIGHTON 2:0 (Morata 46, Alonso 60)

HUDDERSFIELD - STOKE 1:1 (Ince 10/Sobhi 60)

MANCHESTER UNITED - BURNLEY 2:2 (Lingard 53, 90/Barnes 3, Defour 36)

WATFORD - LEICESTER 2:1 (Wague 45, Schmeichel 65-ag/Mahrez 37)

20. travanj 2024 17:37