REUTERS/Phil Noble
10. KOLO PREMIERSHIPA

LIVERPOOL PREOKRETOM DO VELIKOG SLAVLJA U DERBIJU Tottenham šokirao Anfield već u prvoj minuti, Salah zabio za slavlje i upisao se u povijesne knjige

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 27. listopad 2019. 20:27

U derbiju 10. kola engleskog nogometnog prvenstva Liverpool je na Anfieldu pobijedio Tottenham s 2:1.

Tottenham je poveo golom Harryja Kanea iz prve minute i šokirao Anfield. Pucao je Heung Min-Son, lopta se odbila od Dejana Lovrena, promijenila smjer i završila na okviru gola, a Kane je iz odbijanca glavom pospremio loptu u mrežu.

Na izjednačenje se čekalo do 52. minute, kada je Jordan Henderson ljevicom iz voleja iskosa s desne strane poslao loptu u mrežu. U 75. minuti Mohamed Salah zabija za 2:1 iz jedanaesterca koji je prethodno izborio Sadio Mane. Salahu je to bio čak 50. gol u 58. odigranoj utakmici na Anfieldu. Jedini koji je stigao do brojke od 50 golova na Anfieldu u manje odigranih susreta bio je Rogert Hunt (u 55 utakmica).

Ovom pobjedom Liverpool je vratio šest bodova prednosti ispred drugopalsiranog Manchester Cityja.

U ostale dvije utakmice Arsenal je kod kuće odigrao 2:2 protiv Crystal Palacea iako je vodio 2:0, dok je Manchester United pobijedio Norwich u gostima s 3:1.

19. travanj 2024 21:26