Everton's English midfielder Fabian Delph (CR) and Arsenal's Swiss midfielder Granit Xhaka (CL) exchange words after Everton's Brazilian striker Richarlison fouled Arsenal's Spanish midfielder Dani Ceballos (floor) during the English Premier League football match between Arsenal and Everton at the Emirates Stadium in London on February 23, 2020. (Photo by Tolga AKMEN / AFP) / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No video emulation. Social media in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No use in betting publications, games or single club/league/player publications. /
TOLGA AKMEN AFP

AUBAMEYANG JUNAK DERBIJA

LJEPOTICA KOLA NA EMIRATESU, ARSENAL U VELIKOJ DRAMI SLAVIO PROTIV EVERTONA Crveni vragovi uvjerljivom pobjedom 'preskočili' Mourinha

• Hina

• 23.02.2020. u 21:03

• Nogometaši Arsenala 3-2 (2-2) domaćom pobjedom protiv Evertona u susretu 27. kola Premier lige preskočili su svog nedjeljnog suparnika na ljestvici.

U odličnoj utakmici na Emiratesu Everton je poveo već u 1. minuti golom Calvert-Lewina, no sredinom prvog poluvremena Arsenal je preokrenuo preko Nketiaha u 27. i Aubameyanga u 33. minuti. Ipak, da se na odmor ode s neodlučenim rezultatom pobrinuo se Richarlison koji je u četvrtoj minuti sudačke nadoknade. Međutim, već u prvoj minuti nastavka Aubameyang je svojim drugim pogotkom vratio Arsenal u prednost. Do kraja dvoboja Everton je nizao prilike, ali nije uspio još jednom poravnati.

Arsenal je sada deveti sa 37 bodova, koliko ima i 10. Burnley, dok je Everton 11. s bodom manje.

Ranije u nedjelju su se Manchester United i Wolverhampton Wanderers uvjerljivim domaćim 3-0 pobjedama protiv momčadi koje se nalaze na posljednja dva mjesta na ljestvici, Watforda, odnosno Norwich Cityja približili pozicijama koje vode u eurokupove sljedeće sezone. United je do pobjede protiv Watforda stigao pogocima Brune Fernandesa (42'-11m), Martiala (58') i Greenwooda (75'), dok je dvostruki strijelac za "vukove" protiv Norwicha bio Diogo Jota (19', 30'), a pobjedu je potvrdio Raul Jimenez (50').

United je sada peti sa 41 bodom, tri manje od četvrtog Chelseaja, a jednim više od šestog Tottenham Hotspura te sedmog Sheffield Uniteda, dok je Wolverhampton osmi sa 39 bodova. Watford i Norwich ostali su u zoni ispadanja, Watford je 19. sa 24., a Norwich 20. sa 18 bodova.

Na vrhu je Liverpool, koji u ponedjeljak igra protiv West Ham Uniteda, sa 76 bodova, 19 manje ima drugi Manchester City.