REUTERS/Andrew Yates
U SJAJNOJ FORMI

MATEO KOVAČIĆ ZABIO SVOJ DEBITANTSKI PREMIERLIGAŠKI GOL Nije zatresao mrežu 1033 dana, a onda je poentirao dva puta u četiri utakmice

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 07. prosinac 2019. 15:48

Završena je utakmica 16. kola Premiershipa između Evertona i Chelseaja na Goodison Parku. Everton je slavio s 3:1.

Jedini gol za Chelsea zabio je naš Mateo Kovačić.

Golovima Richarlisona (5') i Calvert-Lewinea (49') Everton je vodio 2:0, a onda je Kovačić u 52. minuti zabio i vratio nadu gostima. Učinio je to udarcem izvan ruba kaznenog prostora.

Kovačiću je to bio bio premijerni premijerligaški gol i drugi u zadnje četiri utakmice za Chelsea. Naime, nedavno je zabio Valenciji u Ligi prvaka i tako prekinuo golgeterski post dug 1033 dana.

U 63. minuti Kovačić je još jednom sjajno zaprijetio, ali je njegov dalekometni udarac otišao izvan okvira gola.

U 84. minuti Calwert-Lewin zabio je svoj drugi gol za konačnih 3:1.

Unatoč porazu Chelsea je ostao na četvrtom mjestu sa 29 bodova, iza vodećeg Liverpoola koji ima 43 boda, drugoplasiranog Leicestera sa 35 i trećeplasiranog Manchester Cityja sa 32. Everton je privremeno sa pretposljednjeg skočio na 14. mjesto sa 17 bodova.

U subotu su na rasporedu još četiri utakmice u kojima se sastaju: Bournemouth - Liverpool, Tottenham - Burnley, Watford - Crystal Palace (16.00 sati) te Manchester City - Manchester United (18.30).