LONDON, ENGLAND - OCTOBER 19: David Silva of Manchester City celebrates with team mate Benjamin Mendy of Manchester City after scoring his teams second goal during the Premier League match between Crystal Palace and Manchester City at Selhurst Park on October 19, 2019 in London, United Kingdom. (Photo by Alex Broadway/Getty Images)

NOVA VERZIJA PEPOVOG STROJA

NEMA NITI JEDNOG STOPERA? NE TREBAJU MU! Građani neokrznuti, Guardiola je implementirao novi sustav kojim bi mogao u juriš prema Liverpoolu

• Hina

• 19.10.2019. u 20:28

• Ni poraz u prošlom kolu Premier lige, niti reprezentativna stanka nisu omele nogometaše Manchester Cityja, koji su u subotu u gostima svladali Crystal Palace s 2-0.

U prošlom kolu Premier lige nogometaši Manchester Cityja su na svom Etihadu neočekivano izgubili od Wolverhamptona sa 0-2. I prošla reprezentativna stanka, u rujnu, skupo ih je koštala, jer su poraženi od Norwicha (2-3). A sada su slomili Crystal Palace u dvije minute pogocima Gabriela Jesusa (39) i Davida Silve (41).

Reprezentativna stanka nije nimalo pomogla Tottenhamu, koji je u 9. kolu Premier lige na domaćem terenu protiv zadnjeg Watforda odigrao samo 1-1. Gosti su poveli u 6. minuti, a strijelac je bio francuski veznjak Abdoulaye Doucoure. Spursi, koji su prije toga izgubili od Brightona 0-3, te od Bayerna 2-7 u LP, tek su u završnici susreta uspjeli doći do remija pogotkom Delea Allija (86).

Leicester je zahvaljujući preokretu svladao Burnley s 2-1. Gosti su poveli preko Chrisa Wooda (26), a potom su Vardy (45) i belgijski veznjak Tielemans (74) svojim golovima donijeli pobjedu "lisicama".

Chelsea je došao do treće uzastopne pobjede, na svom stadionu svladao je Newcastle s 1-0 pogotkom Marcosa Alonsa u 73. minuti. Hrvatski veznjak Mateo Kovačić igrao je za Chelsea od 43. minute, kada je zamijenio ozlijeđenog Rossa Barkleyja.

U nedjelju je derbi kola, sastaju se Manchester United i vodeći Liverpool, dok će u ponedjeljak igrati Sheffield United i Arsenal.