REUTERS/Dylan Martinez
PREMIERSHIP

NOVI ŠOK ZA TOTTENHAM UOČI VELIKOG OKRŠAJA S AJAXOM Spursi primili gol u zadnjim sekundama i sada umjesto osigurane Lige prvaka moraju stepiti

Piše: Vedran FilipovićObjavljeno: 04. svibanj 2019. 20:06

Između dviju utakmica s Ajaxom, Tottenham je na Vitalityju kod Bornemoutha mogao osigurati nastup u Ligi prvaka iduće sezone. Međutim, ne samo da nisu pobijedili, već su pogotkom Nathana Akea u sudačkoj nadoknadi izgubili jedan bod kojeg su grčevito čuvali tijekom cijelog susreta (1:0) i sada sa strepnjom čekaju što će napraviti Chelsea i Arsenal u nedjelju

Spursi i dalje imaju sve u svojim rukama, ali sada u posljednjem kolu imperativno moraju pobijediti Everton na svom stadionu. I to bez Harryja Kanea i Heung Min Sona, s obzirom da je Korejac danas dobio izravni crveni karton zbog čega će pauzirati minimalno jednu utakmicu...

Momčad Mauricija Pochettina krenula je odlično u utakmicu. Lucas Moura izgledao je kao najbolji igrač na travnjaku, Dele Alli je napokon ponudio nešto izuzev besmislenih driblinga, ali Mike Travers, debitant na golu Bornemoutha, nije dozvolio da išta prođe u njegovu mrežu, pri čemu je obranio 2-3 zaista odlična udarca. Krajem poluvremena frustracije su izdale Sona koji je ispred Pawsona odgurnuo protivničkog igrača te zasluženo dobio crveni karton.

Soccer Football - Champions League Semi Final First Leg - Tottenham Hotspur v Ajax Amsterdam - Tottenham Hotspur Stadium, London, Britain - April 30, 2019  Tottenham manager Mauricio Pochettino during the match          Action Images via Reuters/Andrew Couldridge
Action Images via Reuters

Pochettino je na odmoru odmah uveo Foytha, no Argentinac je izdržao malo više od dvije minute do izravnog isključenja zbog groznog klizećeg starta. S desetoricom Spursi nisu mogli ništa nego čuvati bod koji im je oduzeo Ake nakon kornera u sudačkoj nadoknadi.

- Slijede nam dvije najvažnije utakmice sezone u slijedećem tjednu – rekao je trener Spursa.

U kasnijim utakmicama West Ham je lakoćom svladao Southampton (3:0, Arnautović 2, Fredericks) dok se Wolverhampton dugo mučio s otpisanim Fulhamom jer Diogo Jota nije imao svoj dan. Zato su morali riješiti dečki iz drugog plana – Matt Doherty asistom i Dendocker pogotkom u 75-oj minuti. Wolverhampton je najbolja momčad Premiershipa izuzev standardnih 'Top 6'.

18. travanj 2024 04:14