Action Images via Reuters/Andrew Boyers
LUDO OTVARANJE

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 24. travanj 2019. 00:50

Watford i Southampton odigrali su zaostalu utakmicu 31. kola Premiershipa, a susret će ostati upamćen po jednom rekordu. 32-godišnji napadač Southamptona Shane Long postigao je najbrži pogodak u povijesti engleske lige, uspio je oteti jednu loptu čim su nogometaši Watforda krenuli s centra i zatresti mrežu već u sedmoj sekundi. Od početnog udarca sa središta igrališta do trenutka kada je lopta prešla gol-liniju prošlo je točno 7 sekundi i 69 stotinki.

Rekord je dosad držao Ledley King iz sezone 2000/2001. kada je u dresu Tottenham Hotspursa nakon samo 9 sekundi i 82 stotinke postigao pogodak Bradford Cityju. S drugog na treće mjesto skliznuo je legendarni napadač Alan Shearer, on je u sezoni 2002/2003. nakon 10 sekundi i 52 stotinke uspio poentirati protiv Manchester Cityja. Četvrto mjesto sada drži Christian Eriksen iz sezone 2017/2018., za pogodak Manchester Unitedu trebalo mu je samo dvije stotinke više nego Sheareru. A na petome mjestu nalazi se bivši dinamovac Mark Viduka koji je u 2000/2001. dok je igrao za Leeds zabio Charltonu za 11 sekundi i 90 stotinki.

Spomenimo i da uz ovaj rekord Southampton drži rekord za najbrži hat-trick u Premiershipu. Tadašnji igrač 'Sveca' Sadio Mane, a aktualni igrač Liverpoola, postigao je tri pogotka Aston Villi 2015. godine za samo 2 minute i 56 sekundi.

Utakmica između Watforda i Southamptona završila je rezultatom 1:1, a izjednačenje je domaćem sastavu donio Andre Gray u samoj završnici, u 90. minuti susreta. Watford je ovim remijem ostao na sedmome mjestu s 50 bodova, a Southampton i dalje drži 16. mjesto s 37 bodova.

U drugoj utakmici odigranoj u utorak navečer Tottenham je s 1:0 svladao Brighton pogotkom Erkisena u 88. minuti susreta.

19. travanj 2024 14:25